Naga MarketsRafako podpisało umowy na realizację kontraktów o łącznej wartości ponad 790 mln zł od początku roku, podała spółka.

“Od początku bieżącego roku, Rafako podpisało umowy na nowe kontrakty o wartości ponad 790 mln zł, czyli o 40 mln zł więcej niż w całym 2017 roku” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach tej kwoty 52% wartości stanowią kontrakty na instalacje ochrony środowiska, 23% wartości to kontrakty w segmencie oil&gas oraz 25% wartości to pozostałe kontrakty energetyczne.

“W sytuacji prawie pełnego wykorzystania dostępnych limitów gwarancyjnych, taki rozwój portfela zamówień nie byłby możliwy bez pozyskania środków z rynku kapitałowego, za co jeszcze raz składamy podziękowania naszym akcjonariuszom. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w akcje Rafako przyniesie inwestorom oczekiwane korzyści. A my ze swojej strony zapewniamy o budowaniu wartości spółki poprzez realizację zakładanej strategii” – skomentowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail, cytowana w komunikacie.

Rafako do końca roku zamierza zwiększyć portfel kontraktów o co najmniej kolejne 0,5 mld zł, przypomniano także. Na taką kwotę opiewają obecnie postępowania na wybór, w których spółka uzyskała najlepszą cenę lub została już poinformowana o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Rafako spodziewa się, że redukcja zatrudnienia przyniesie 12 mln zł oszczędności w 2018 roku – podała spółka w komunikacie.

Łączna wartość oszczędności wynikających z redukcji zatrudnienia od początku procesu restrukturyzacji spółki do końca bieżącego roku ma wynieść około 15 mln zł.

Wykres dzienny wskazuje na test linii trendu. Na razie jedynym pozytywnym sygnałem dającym szanse na jej przełamanie, jej wzrost obrotów zauważalny w ostatnich dniach. Ewentualne wybicie, mogłoby skutkować zwyżką nawet do okolic oporu przy 4 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here