Naga MarketsRafako to spółka z Grupy PBG powstała w 1949 roku. Firma jest generalnym wykonawcą bloków energetycznych i największym w Europie producentem kotłów, a także urządzeń do utylizacji odpadów i spalania biomasy. Ponadto dostarcza usługi serwisowe, remontowe i diagnostyczne. Rozwój działalności zakłada poszerzenie usług o dostarczanie całych bloków energetycznych w jednym kompleksowym zleceniu. W związku z tym nie są wykluczone przejęcia firm, które uzupełniłyby ofertę.


W wyniku nabycia większościowego pakietu akcji Spółki, od 2011 roku Rafako S.A. należy do Grupy PBG. Mająca bogate tradycje firma jest niekwestionowanym liderem rynku urządzeń energetycznych w Polsce. Około 80% kotłów energetycznych zainstalowanych w kraju zostało dostarczonych przez raciborską firmę. Rafako S.A. jest również liderem na rynku polskim w dziedzinie instalacji odsiarczania spalin metodami mokrą i półsuchą. Zakład macierzysty mieści się w Raciborzu, gdzie zlokalizowane są biura projektowe i technologiczne, pięć hal produkcyjnych oraz dyrekcja zakładu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprywatyzowana w roku 1993 Rafako S.A. jest spółką akcyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1994 roku. Spółka zatrudnia około 2000 osób.

Spółka od 2013 roku znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Szczyt został osiągnięty w kwietniu 2016 na poziomie 8.46 zł. Od tego czasu spółka znajdowała się w korekcie, która zniosła notowania o blisko 35% w zaledwie 2 miesiące. Dołek ustanowiony w połowie czerwca 2016 roku na poziomie 5.30 – 5.60 zł został ponownie przetestowany w grudniu. W ostatnich tygodniach mamy jednak do czynienia z silnym odbiciem notowań od wspomnianego wsparcia, co może świadczyć o zakończeniu korekty i powrocie do wzrostów. Najbliższy opór wypada na poziomie 8.20 – 8.45 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here