Naga MarketsrafakoRafako otrzymał łącznie 31 mln zł tytułem zapłaty ceny sprzedaży za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w Solcu Kujawskim (ZCP) oraz ceny sprzedaży za 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki zależnej Rafako EBUS, podała spółka.

Rafako sprzedało EBUS i ZCP w Solcu Kujawskim za łącznie 31 mln zł na rzecz ARP

“Zapłata ww. kwot nastąpiła w związku z zawartą umową sprzedaży ZCP pomiędzy emitentem a EBUS przy udziale spółki pod firmą Agencja Rozwoju Przemysłu Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (ARP) oraz w związku z zawartą umową sprzedaży 100% udziałów w kapitale zakładowym EBUS pomiędzy emitentem a ARP” – czytamy w komunikacie.

Z chwilą uznania rachunku bankowego ceną sprzedaży ZCP własność ZCP przeszła z Rafako na EBUS, natomiast z chwilą uznania rachunku bankowego ceną sprzedaży 100% udziałów w kapitale zakładowym EBUS własność tychże udziałów przeszła z Rafako na ARP.

Te artykuły również Cię zainteresują

18 września br. Rafako informowało, że zawarło umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, funkcjonującej jako oddział w Solcu Kujawskim za 30,985 mln zł oraz 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki EBUS na rzecz ARP za 15 tys. zł – łącznie za 31 mln zł.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here