Naga MarketsRafako rozpoczęło negocjacje nt. polubownego rozwiązania sporu ws bloku w WilnieRafako (równolegle do trwającego postępowania arbitrażowego) rozpoczęło negocjacje w zakresie polubownego rozwiązania sporu powstałego na gruncie umowy z JSC Vilniaus Kogeneracine Jegaine na budowę bloku w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie, podała spółka. Na początku października 2020 r. Rafako otrzymało od zamawiającego pismo o natychmiastowym odstąpieniu od umowy na budowę bloku kogeneracyjnego w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie.

Finax

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki

Rafako podało wtedy, że poczytuje oświadczenie zamawiającego jako nieskuteczne, z uwagi na uprzednie, skuteczne złożenie zamawiającemu 5 października 2020 roku notyfikacji “notice of impossibility / termination”.

Te artykuły również Cię zainteresują
We wrześniu 2016 r. Rafako podpisało z JSC Vilniaus Kogeneracine Jegaine umowę warunkową na realizację bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie. Wartość umowy to 149,65 mln euro netto.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here