Naga MarketsRafako działa w branży energetycznej. Oferta produktowa spółki obejmuje projektowanie i produkcję parowych i wodnych kotłów opalanych węglem brunatnym, kamiennym, olejem lub gazem.

rafako
źródło xStation 5

Notowania spółki spadają od kilku lat, szczególnie słabo wyglądając w 2017 i 2018 roku. Głównym powodem spadków w szerokiej skali są słabe wyniki, co ciekawe osiągane mimo polepszających się przychodów. W ostatnim roku spółce zaszkodził także długi serial z budową bloku w Ostrołęce. Wyniki z ostatniego raportu za trzeci kwartał, pokazują zysk ponad 7 mln zł, jednak słabo wygląda on na tle poprzedniego roku, kiedy zysk sięgał 17,5 mln zł. W sumie za trzy kwartały zysk sięga 21,67 mln zł i jest niższy o ponad 4 mln zł niż przed rokiem. Raport za cały rok poznamy 30 kwietnia. Z pozytywnych informacji można wspomnieć choćby o prototypie autobusu elektrycznego czy też próby zwiększania swojej aktywności w sektorze gazowym. Warto pamiętać, że w spółce panuje pewna reorganizacja, która miała przynosić oszczędności.

Tak też się dzieje, aczkolwiek proces ten zdaje się przebiegać w dość wolnym tempie. Spółka prowadziła niedawno zwolnienia grupowe, co miało przynieść kolejne oszczędności. W strategii zapisano, że już w 2020 roku spółka osiągnie zdolność dywidendową. Na razie jednak mamy więcej zapowiedzi niż konkretów, wydaje się, że aby notowania mocniej odbiły, potrzebny byłby raport pokazujący mocną poprawę sytuacji. Wykres obejmuje zeszłoroczny trend spadkowy. Cena oscyluje przy poprzednim szczycie i przy linii trendu, co może sugerować powrót do tendencji spadkowej, mimo że firma ma już za sobą potężną przecenę. Ewentualne wybicie tych ograniczeń oznaczałoby kontynuowanie korekty wzrostowej. W długim terminie, bez lepszych wyników trudno będzie o trwalsza poprawę.

Czytaj także: T-Bull [TBL], Synektik [SNT] – Gorące spółki dnia 18.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here