Naga MarketsRafako działa w branży energetycznej. Oferta produktowa spółki obejmuje projektowanie i produkcję parowych i wodnych kotłów opalanych węglem brunatnym, kamiennym, olejem lub gazem.

rafako

Spółka w ostatnich latach notowała solidne spadki i obecnie znajduje się blisko historycznych minimów. Głównym powodem były słabsze wyniki finansowe. Ostatni raport kwartalny wykazał dość dużą stratę netto. Warto przypomnieć, że jeszcze 10 lat temu spółka wypłacała dywidendy. Obecnie jest to dość odległa perspektywa. Październik przyniósł znaczące odbicie notowań. Jest to reakcja na wydaje się dość udane wejście w rynek autobusów elektrycznych. Prototyp spółki ma sporo atutów, przynajmniej zdaniem przedstawicieli firmy i otrzymał już dofinansowanie z ARP.

Wydaje się, że z ewentualną nową dziedziną działalności, akcjonariusze wiążą nadzieję na lepszą przyszłość. Do seryjnej produkcji droga jednak daleka, a po drodze poznamy kilka raportów kwartalnych. Jeżeli wyniki nadal będą słabe, to temat autobusu powróci w dalszej przyszłości. Warto obserwować zachowanie kursu, jeżeli po słabych wynikach spółka nie będzie już silnie tracić, wydaje się, że nadzieje przeważają nad obawami. Wtedy pozostanie czekać na kolejne doniesienia w sprawie autobusu. Warto także mieć na uwadze, że jest to bardzo perspektywiczny rynek, na którym Polska świetnie sobie radzi. To zwiększa szanse Rafako na sukces. Na wykresie widoczna jest konsolidacja po obiciu. Wybicie z niej może wskazać kierunek na najbliższy okres.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here