Naga MarketsRafako działa w branży energetycznej. Oferta produktowa spółki obejmuje projektowanie i produkcję parowych i wodnych kotłów opalanych węglem brunatnym, kamiennym, olejem lub gazem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka od marca bieżącego roku niemal nieustannie traci na wartości, a ruch ten wpisuje się w szerszy układ spadkowy. Wśród głównych powodów można wskazać choćby słabsze wyniki w ostatnich latach, które z pewnym opóźnieniem skłoniły władze spółki do oszczędności. Z wydanych niedawno komunikatów wynika, że dzięki reorganizacji, a tak naprawdę w dużej mierze dzięki zwolnieniom pracowników, spółka zaoszczędzi około 12 mln zł rocznie. Wydaje się, że notowania będą miały większe szanse na trwalsze odreagowanie, gdy efekty tego typu działań będą mocniej widoczne w kolejnych raportach. Pewne, bardzo wstępne symptomy poprawy powoli się pojawiają. Mowa choćby o raporcie za pierwszy kwartał, w którym zauważalna jest poprawa sytuacji, a także o informacjach o podpisanych kontraktach, których wartość jest już wyższa niż w całym roku ubiegłym. Najbliższy raport poznamy już 7 września. Trudno oczekiwać odbicia notowań jeżeli nie będzie w nim podtrzymana tendencja poprawy wyników. Ciekawie wygląda wykres miesięczny, na którym widać, że co kilka lat ostre spadki zatrzymują się w rejonie 2,70 zł. Możliwe, że dobry raport przyczyni się choćby do krótkotrwałego odbicia w najbliższym czasie.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here