Naga MarketsRafako planuje zwolnienia grupowe do 190 pracownikówWarszawa, 28.09.2021 (ISBnews) – Zarząd Rafako podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych maksymalnie 190 pracowników i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych, podała spółka.

„Przywołana decyzja jest motywowana sytuacją finansową emitenta i związaną z nią koniecznością dostosowania poziomu i kosztów zatrudnienia w strukturze przedsiębiorstwa emitenta do sytuacji rynkowej w ramach prowadzonej działalności emitenta. Zarząd emitenta uznał, że restrukturyzacja w sferze zatrudnienia jest niezbędna” – czytamy w komunikacie.O zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych powiadomiono zakładowe organizacje związkowe, jak również zaproszono je do konsultacji, podano także.

„Zgodnie z założeniami zarządu emitenta, zwolnienia grupowe, o których mowa powyżej będą dotyczyć maksymalnie 190 pracowników emitenta. Ostateczna liczba objętych redukcją zatrudnienia pracowników, jak również koszty i oszczędności z niej wynikające, będą znane po zakończeniu wymaganych art. 2 ust. 1 w zw. art. 2 ust. 2 Ustawy o Szczególnych Zasadach konsultacji z zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi u emitenta” – podsumowano.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1 207,77 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji kęty | ropa naftowa notowania | akcje datawalk | usd notowania | biomed lublin kurs | btc news | dom development akcje opinie |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here