Naga Markets

Rafako, PBG i MS Galleon przedłużyli termin sprzedaży akcji Rafako do 31 października br.Warszawa, 16.09.2022 (ISBnews) – Rafako, PBG i MS Galleon (inwestor) zawarli porozumienie, które przedłuża termin na spełnienie się warunków zawieszających zobowiązanie inwestora do nabycia 7 665 999 akcji Rafako należących do PBG i udziałów w kapitale zakładowym Multaros Trading Company Limited, a więc pośrednio 34 800 001 akcji Rafako, do 31 października 2022 r., podało Rafako.

Pierwotnie termin ten został określony na 29 lipca 2022 roku, następnie na 15 września 2022 r.W porozumieniu wskazano, iż przyczyną przedłużenia rzeczonego terminu są opóźnienia, w stosunku do pierwotnie zakładanego harmonogramu, w zawarciu przez emitenta dokumentów niezbędnych do spełnienia się przedmiotowych warunków zawieszających, a w tym opóźnienia w zakresie: (i) dokonania przez emitenta rozliczeń finansowych lub zawarcia z Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. z siedzibą w Warszawie porozumienia w przedmiocie rozliczeń finansowych związanych z umowami w przedmiocie projektów Goleniów-Płoty oraz Tłocznia Kędzierzyn-Koźle, na warunkach satysfakcjonujących Inwestora oraz (ii) rozmów dotyczących uzgodnień z wierzycielami układowymi emitenta w przedmiocie podpisania przez Inwestora umowy lub umów w przedmiocie nabycia przez inwestora minimum 50% łącznej kwoty wszystkich wierzytelności objętych układem w postępowaniu restrukturyzacyjnym emitenta, na warunkach satysfakcjonujących inwestora” – czytamy w komunikacie.

Rafako jest producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 537 mln zł w 2021 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs echo investment | hrywna pln | dolar kurs | lpp akcje kupno | kurs akcji azoty | selvita akcje notowania | selvita notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here