Naga MarketsRafako i PBG mają umowę na doradztwo w procesie pozyskania inwestora dla RafakoRafako w restrukturyzacji oraz PBG w restrukturyzacji zawarły zawarły z międzynarodowym doradcą finansowym umowę na usługi doradztwa finansowego i transakcyjnego w procesie pozyskania inwestora dla Rafako, w szczególności poprzez sprzedaż przez PBG 33,32% pakietu akcji Rafako oraz zapewnienie dla Rafako finansowania bezpośredniego (m.in. w ramach podwyższenia kapitału zakładowego lub w formie innej transakcji), podało Rafako.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.

“Doradca wesprze emitenta na etapie przygotowania procesu pozyskania inwestora w zakresie m.in. analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej, opracowania strategii pozyskania inwestora, przygotowania listy potencjalnych inwestorów (w tym krajowych i międzynarodowych inwestorów branżowych) oraz na etapie realizacji transakcji w zakresie m.in. sporządzenia i negocjacji dokumentów transakcyjnych” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli będzie tego wymagała struktura ewentualnej transakcji, zarząd Rafako nawiąże również w stosownym czasie współpracę z domem maklerskim oraz uzyska niezbędne zgody zastrzeżone dla walnego zgromadzenia akcjonariuszy, podano także.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here