Naga MarketsrafakoGaz-System odstąpił od umów z Rafako na budowę gazociągu na odcinku Goleniów-Płoty i budowę tłoczni Kędzierzyn oraz naliczył kary umowne w łącznej wysokości 54,43 mln zł, podało Rafako.

“Emitent otrzymał oświadczenia zamawiającego o odstąpieniu od umowy Goleniów oraz umowy Kędzierzyn z przyczyn leżących po stronie emitenta” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z odstąpieniem od umowy na budowę tłoczni, Gaz-System naliczył karę umowną w kwocie 33 916 160,35 zł i wystąpił o dokonanie zwrotu nierozliczonej zaliczki w wysokości 20 750 100 zł.

W przypadku umowy na budowę gazociągu, zamawiający naliczył karę umowną w kwocie 20 512 308,19 zł i wystąpił o dokonanie zwrotu nierozliczonej zaliczki w wysokości 12 000 000 zł.

“Na chwilę obecną emitent analizuje zasadność odstąpień od umowy Goleniów oraz umowy Kędzierzyn, jak i naliczenia kar umownych i żądania zwrotu zaliczek oraz ich wysokości. Emitent analizuje również kwestię zasadności objęcia wskazanych wierzytelności układem z mocy prawa” – czytamy dalej.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here