Naga MarketsRafako Engineering: Uprawomocniło się postanowienie o zatwierdzeniu układuSąd Rejonowy w Gliwicach wydał postanowienie o uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu w Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji, podała spółka.

“Tym samym spółka kończy uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne i wraca do swej normalnej działalności, zgodnie z założoną przez zarząd strategią odbudowy jej pozycji i wartości” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
18 lutego br. wierzyciele Rafako Engineering opowiedzieli się za zawarciem układu i kontynuowaniem działalności spółki. Wynik głosowania potwierdził nadzorca układu, który stwierdził przyjęcie układu, a postanowieniem z dnia 3 marca 2021 roku Sąd Rejonowy w Gliwicach XII Wydział Gospodarczy postanowił zatwierdzić układ przyjęty przez wierzycieli spółki. Postanowienie jest już prawomocne.

“Wracamy do gry i rozpoczynamy realizację strategii, która zapewni odbudowę naszej pozycji, a zarazem wzrost wartości spółki. Od dziś możemy pozyskiwać nowe zlecenia w obszarach, w których w Polsce jest bardzo dużo do zrobienia. Przypomnę, że przejęliśmy pełne referencje wraz z zespołem po PBG oil & gas, a poprzez realizowane wspólnie z Rafako S.A. kontrakty w zakresie budownictwa energetycznego posiadamy unikalne na rynku polskim kompetencje oraz zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem. To wszystko pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, tym bardziej, że rynek, na którym działa Rafako Engineering ma ogromny potencjał” – skomentował wiceprezes Rafako Engineering Marcin Jankowski, cytowany w komunikacie.

Rafako Engineering istnieje od 2007 roku. Spółka realizowała wiele dużych projektów w segmencie ropy i gazu oraz budownictwa energetycznego. Ostatnio była odpowiedzialna za rozruch nowego bloku 910 MW w Jaworznie, a obecnie zajmuje się m.in. pracami serwisowymi na tym projekcie. Prace rozruchowe obiektów energetycznych i serwisowanie ich, w tym regeneracja katalizatorów, będą obok segmentu ropy i gazu, główną linią biznesową Rafako Engineering.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1 207,77 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dj industrial | notowania pkn | lotos notowania | akcje eurocash | lotos giełda | eur usd kurs | jak handlować ropą naftową |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here