Naga MarketsRafako analizuje powrót do procesu inwestorskiego w zw. z porozumieniem z PFRWarszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Rafako analizuje czy zachodzą przesłanki powrotu do procesu inwestorskiego, polegającego na sprzedaży pakietu akcji oraz zapewnieniu spółce finansowania bezpośredniego, po tym, jak otrzymało od spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) list intencyjny podpisany przez NJGT, Polimex Mostostal, oraz Fundusze Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

„Zarząd emitenta analizuje, czy w świetle listu intencyjnego, zachodzą przesłanki powrotu emitenta do tzw. procesu inwestorskiego, o którym mowa w tym raporcie” – czytamy w komunikacie.Polimex-Mostostal podał 6 października, że zawarł z Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) – spółką zależną Taurona Polskiej Energii – i Funduszem Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych (FIPP FIZAN) z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) list intencyjny w sprawie działań związanych z potencjalnym nabyciem akcji Rafako.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1 207,77 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here