Naga MarketsRadpol miał wstępnie 10,64 mln zł EBITDA w I poł. 2021Radpol miał wstępnie 10,64 mln zł EBITDA (wobec 7,48 mln zł rok wcześniej) przy 82,27 mln zł przychodów (wobec 65,47 mln zł rok wcześniej) w I półroczu 2021 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

“W okresie 6 miesięcy zakończonym dnia 30 czerwca 2021 roku spółka wygenerowała 27-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W omawianym okresie wynik brutto na sprzedaży wzrósł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 25% (bez uwzględnienia dofinansowania ze środków FGŚP – wzrost 31%), EBITDA była wyższa o 42% (bez uwzględniania dofinansowania – wzrost 57%), wynik brutto z działalności kontynuowanej był dwukrotnie wyższy w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego (bez uwzględniania dofinansowania wzrost o 149%)” – czytamy w komunikacie.Wynik brutto z działalności kontynuowanej wyniósł 7,04 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 3,54 mln zł rok wcześniej, a zysk operacyjny 7,52 mln zł wobec 4,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Przedstawione wyniki finansowe będą podlegały przeglądowi biegłego rewidenta, wskazano w komunikacie.

Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory, jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 132,6 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd online | datawalk akcje | benefit kurs | akcje azoty | bitcoin kurs 2019 | dax prognozy | złoty |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here