Naga Markets



Prof_Belka_tlumaczy_USA_6400893W środę po południu miała miejsce konferencja Rady Polityki Pieniężnej. Najważniejszą informacją był fakt pozostawienia bez zmian stóp procentowych. Stopa depozytowa wynosi 1,00%, lombardowa 3,00%, referencyjna 2,00%, a redyskontowa 2,25%. To rekordowo niskie stawki.


Ostatnia obniżka stóp procentowych miała miejsce a październiku 2014 roku. Pozostawienie obowiązujących stawek nikogo nie zaskoczyło – większość analityków nie spodziewała się dziś radykalnych zmian. Czego jeszcze mogliśmy się dowiedzieć z oświadczenia RPP?

Te artykuły również Cię zainteresują




Istotną informacją dla wszystkich inwestorów jest zapis o tym, że możemy spodziewać się poważniejszych decyzji w marcu. RPP podkreśla, że jest już gotowa do zmiany stóp procentowych, ale zawirowania na rynku walut przeszkodziły w podjęciu decyzji. Mowa oczywiście o nagłych wzrostach kursu franka szwajcarskiego.

“Mówię ostatnio wyraźnie, że przestrzeń do obniżki stóp jeszcze istnieje. Nie jakaś wielka, ale istnieje. Natomiast trzeba wybrać dobrze moment. Mówiłem o destabilizacji na rynkach finansowych, którą warto przeczekać.” – skomentował sytuację Marek Belka.

Kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej w dniach 3-4 marca.

 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here