Naga Marketszdjęcie: lufthansa.com

Na wczorajszym spotkaniu Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG omówiła warunki akceptacji pakietu stabilizacyjnego zaproponowanego przez należący do niemieckiego rządu federalnego Funduszu Stabilizacji Gospodarczej (WSF), jak również konieczność zwołania Walnego Zgromadzenia.

Pakiet stabilizacyjny dla Lufthansy wymaga dogłębniejszej analizy

Rada Nadzorcza zapoznała się z obecnymi warunkami wskazanymi przez Komisję Europejską. W jej ocenie doprowadzą one do osłabienia funkcji portu przesiadkowego na lotniskach we Frankfurcie oraz Monachium. Dlatego dogłębnej analizy wymagają potencjalne skutki ekonomiczne dla spółki, w tym ich wpływ na planowaną spłatę środków stabilizacyjnych, jak również możliwe scenariusze alternatywne.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym kontekście Rada Nadzorcza nie była w stanie zatwierdzić pakietu stabilizacyjnego zgodnie z obecnymi warunkami UE. Niemniej jednak, w ocenie Rady, środki stabilizacyjne WSF są jedyną realną alternatywą niezbędną dla utrzymania wypłacalności.

Deutsche Lufthansa AG tymczasowo nie zwoła Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu wdrożenia środków stabilizacyjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje PKO BP drożeją w czwartek o 4% po publikacji wyników za I kwartał
Następny artykułAkcje Twittera i FANG w dół: Donald Trump podejmuje walkę z mediami społecznościowymi
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here