Naga MarketsRada Europejska: G20 musi przedłużyć redukcję zadłużeniaNadal trwająca pandemia COVID nie daje za wygraną i statystyki nie wyglądają dobrze. To powoduje, że wiele państw decyduje się na coraz to większe restrykcje, a to z kolei przekłada się na znaczne starty gospodarcze. Podczas ostatnich wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej, Charles Michel stwierdził, że cała strefa G20 zmuszona jest podjąć decyzję o redukcji zadłużenia krajów oraz wspólnie przedsięwziąć walkę z pandemią w sposób spójny. Szykuje się jedno z największych porozumień ws. pademii.

  • Nadal trwająca walka z pandemią sprawia, że gospodarki światowe muszą wspólnie przedsięwziąć działania
  • Przestoje gospodarcze rokują na bardzo słabe wkroczenie w 2021 rok
  • Szef Rady Europejskiej apeluje o przedłużenie redukcji zadłużenia wobec siebie
  • Najpewniej w nadchodzących dniach wypracowane zostanie wspólne stanowisko krajów

G20 na drodze porozumienia ws. traktatu pandemii

Podczas ostatnich kilku tygodni zachorowalność na wirusa COVID nie maleje co przekłada się bezpośrednio na reakcję rządów w sprawie narzucania dalszych restrykcji. Choć włącznie hamulca bezpieczeństwa w tym przypadku nie pomaga gospodarkom światowym – jest to niezbędne aby zapanować nad rozprzestrzeniającym się wirusem.

W związku z dalszymi prognozami, które nie wyglądają wcale dobrze Szef Rady Europejskiej Charles Michel zaapelował w ostatnich dniach do krajów G20, aby wspólnie potraktować problem znacznego wyhamowania gospodarek i podjąć dalsze kroki w celu osiągnięcia wspólnego stanowiska na temat dalszych zobowiązań krajów. W tym również padła propozycja o przedłużenie redukcji zadłużenia krajów.

Przewodniczący określił moratorium na zadłużenie G20 jako “dobry krok we właściwym kierunku“, ale jest przekonany, że będzie ono musiało zostać wydłużone poza połowę 2021 roku, na co muszą przystać kraje G20, aby porozumienie mogło być osiągnięte. “Jestem przekonany, że konieczne jest większe umorzenie długów” – dodał. “Musimy przerwać cykl nadmiernego zadłużenia.

W niedawnym przemówieniu Charlesa Michela wyraził on swoje obawy, że “COVID-19 uderzył najmocniej w najsłabszych” i wezwał wszystkich wierzycieli do “zrobienia wszystkiego, co w ich mocy”, żeby wszyscy znaleźli się w proponowanym nowym modelu zrównoważonego rozwoju.

Wypracowany traktat musi pojawić się za zgodą wszystkich krajów świata, organizacji i agencji Narodów Zjednoczonych. Szef Rady Europejskiej potwierdził również zaangażowanie Unii Europejskiej w realizację celów zrównoważonego rozwoju, jeśli chodzi o wskaźniki makroekonomiczne, ale opowiedział się równocześnie za potrzebą wykorzystania multilateralizmu (praktyka koordynowania polityki przez co najmniej trzy państwa) jako środka wsparcia dla krajów najsłabszych.

Traktat ws. pandemii jest obecnie dla Rady Europejskiej najwyższym priorytetem i powinien pojawić się w konkretnej już formie w ciągu najbliższych dni. Obecnie Szef Rady Europejskiej liczy również na wspólną pracę nad projektem z prezydentem USA – Joe Bidenem, jak ten tylko zorganizuje wszystko co niezbędne w Białym Domu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here