Naga MarketsRada Dyrektorów Asbis rekomenduje wypłatę rekordowej dywidendy za 2020 r.ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, poinformował, że Rada Dyrektorów ASBISc Enterprises podjęła dziś decyzję o zarekomendowaniu zbliżającemu się Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę finalnej dywidendy z zysków za 2020 r. w wysokości 0,20 USD na akcję. Oznacza to wypłatę kolejnych 11.100.000 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2020 rok.

Asbis może wypłacić najwyższą dywidendę w swojej historii

17 grudnia 2020 r. Spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2020 r. w wysokości 0,10 USD na akcję, co dało kwotę 5.550.000 USD. W przypadku akceptacji dzisiejszej rekomendacji Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises przez ZWZA, całościowa dywidenda z zysku za 2020 r. może wynieść 0,30 USD na akcję, co oznaczało będzie całkowitą wypłatę w wysokości 16.650.000 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2020 r. Jest to najwyższa w historii ASBIS dywidenda wypłacona akcjonariuszom.

Te artykuły również Cię zainteresują
W 2020 roku Grupa wypracowała rekordowe w swojej historii wyniki finansowe: przychody ASBIS były na poziomie blisko 2,4 mld USD, natomiast zysk netto wyniósł 36,5 mln USD.

„Jednym z podstawowych założeń ASBIS jest dzielenie się sukcesem z akcjonariuszami, ponieważ jest to naszym zdaniem docenienie ich zaangażowania w Spółkę. Dywidendę wypłacamy nieprzerwanie już od 5 lat. Ubiegły rok był bardzo rekordowy pod względem wypracowanych przez ASBIS wyników finansowych, dlatego zarekomendowaliśmy wypłatę finalnej dywidendy, która będzie najwyższa w naszej historii. Jeśli nasza rekomendacja zostanie przyjęta przez ZWZA, to łącznie z wypłaconą w grudniu ubiegłego roku zaliczką na poczet dywidendy wyniesie ona w sumie 0,30 USD na akcję” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig notowania | zloty online | mercator akcje | biomed-lublin akcje | dolar kurs online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here