Naga MarketsAnalitycy Rabobanku komentują bieżącą sytuację dla dolara amerykańskiego oraz euro. W dzisiejszej nocie opisują najnowszy raport IMM dotyczący otwartych pozycji netto spekulantów.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Zgodnie z raportem IMM na dzień 18 września 2018 roku, w poprzednim tygodniu pozycje długie netto dla dolara zwiększyły się do nowego rekordowego poziomu wynoszącego 37 456. W dzisiejszym raporcie zespół analityków Rabobanku napisał:

– Jesteśmy zdania, że ​​utrzymujące się różnice w stopach procentowych będą nadal wspierać dolara. W środę rynek oczekuje, że FED podniesie stopy procentowe o 25 pb, a co ważniejsze, prezes Powell prawdopodobnie potwierdzi, że przedstawiciele FEDu zamierzają w tym roku przeprowadzić jeszcze jedną podwyżkę (w sumie cztery) oraz zaznaczy plany na kolejne w przyszłym roku. Nie oczekujemy, aby EBC podniosło stopy procentowe wcześniej niż wrzesień 2019 r.

Zobacz również: Raport COT: czarne złoto pod presją

– Uciekający kapitał z rynków wschodzących na akcje w USA jest kolejnym ważnym czynnikiem wspierającym dolara. Z kolei pozycje netto w EUR zostały zmniejszone z 11 170 do zaledwie 1666. – podsumowali analitycy Rabobanku.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank ReportConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM mBank obniża cenę docelową dla akcji Agory
Następny artykułStrategia Siły Relatywnej – tydzień trzeci, propozycja LONG-SHORT
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here