Naga MarketsAnalityk Rabobanku ds. strategii na rynku Forex Jane Foley, komentuje dalszy kurs popularnego crossa walutowego EUR/GBP i uzasadnia swoją opinię licznymi spostrzeżeniami technicznymi jak i fundamentalnymi. W jego ocenie główny wpływ na notowania EUR/GBP będzie miał Brexit i umowa między Unią Europejską, a Wielką Brytanią.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Kluczowa umowa handlowa

Jane Foley zauważa, iż europejski cross pozostaje w trendzie wzrostowym od połowy kwietnia pomimo, że Europejski Bank Centralny na ostatnim posiedzeniu podtrzymał swoje gołębie podejście. EBC zaznaczył brak podnoszenia stóp procentowych przynajmniej do połowy 2019 roku, podczas gdy Bank Anglii podwyższył stopy o 25 punktów bazowych. We wczorajszej nocie Foley napisał:

„Wiadomo, że pomimo różnicy w wielkości stóp procentowych między UE, a UK, głównym czynnikiem działającym na niekorzyść funta brytyjskiego jest niepewność rynków co do umowy handlowej między Unią, a Wielką Brytanią. Do końca marca 2019 roku będziemy znać odpowiedź. Na początku tego miesiąca zarówno naczelnik BoE Mark Carney, jak i minister handlu międzynarodowego Liam Fox, poparli obawy rynków dotyczące „twardego” Brexitu z potencjalnym scenariuszem braku porozumienia z Unią.”

“Po tym, jak Fox zauważył, że istnieje 60% szans na brak kontraktu handlowego funt brytyjski osiągnął swoje 11-miesięczne minimum. Od połowy kwietnia, funt pozostaje najsłabszą walutą G10. To czy będzie się dalej osłabiać może zależeć od tego, czy rynki uwierzą w zdolność brytyjskiego rządu do zawarcia umowy handlowej z UE. W tym tygodniu w trwających negocjacjach ws. Brexitu pojawiły się zapewnienia ze strony negocjatora z Wielkiej Brytanii, Raaba, który uważa, iż istnieją niewielkie szanse na brak porozumienia. Jednak pomimo jego słów funt brytyjski w dalszym ciągu pozostaje w trendzie spadkowym.” – napisał Foley.

Zobacz również: Westpac aktualizuje swoje spojrzenie dla pary USD/JPY

“Wrześniowa konferencja Partii Pracy prawdopodobnie przyciągnie uwagę rynków, biorąc pod uwagę spekulacje, że niektóre frakcje mogą usiłować wzmocnić scenariusz anty-Brexitowy w partii. Oba te wydarzenia mogą potencjalnie zwiększyć zmienność na GBP. Nasze główne spojrzenie pozostaje niezmienione. Uważamy, że EUR/GBP utworzy korektę i w okresie trzech miesięcy powinien oscylować w okolicach 0.87 – 0.88. Zrealizowanie umowy handlowej wygląda wysoce prawdopodobne, a w przypadku jej braku możemy zobaczyć europejskiego crossa nawet na poziomach parytetu.” – dodał.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank ReportConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen EURUSD, USDCAD, Złoto – 24 sierpnia 2018
Następny artykułWestpac aktualizuje swoje spojrzenie dla pary USD/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here