Naga MarketsAnalitycy Rabobanku ds. strategii na rynku Forex analizują najnowszy raport pozycjonowania dużych instytucji i spekulantów na najważniejszych indeksach walutowych. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o zwiększającej się ilości pozycji długich dla dolara i pozytywnej tendencji na euro. W tym tygodniu lekko zmniejszyło się zaangażowanie pozycji długich dla dolara oraz drastycznie spadło w przypadku euro.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

W ostatnim raporcie IMM datowanym na 25 września 2018 roku analitycy Rabobanku zauważyli, iż pozycje długie spekulantów na USD nieco spadły, choć pozostają w szerszej konsolidacji. Raport zawiera notatki dotyczące najważniejszych walut na świecie:

– Długie pozycje na EUR spadły mocno w połowie września, by w zeszłym tygodniu nieco się zwiększyć. Pozycje krótkie na GBP były w ostatnich tygodniach zmienne. Bez wątpienia odzwierciedla to niepewność dotyczącą Brexitu i brytyjskiego kontekstu politycznego. Ponieważ w zeszłym tygodniu zredukowano shorty,  GBP/USD utrzymuje się na wsparciu.

– Krótkie pozycje netto na JPY wzrosły po raz czwarty tydzień z rzędu i powracają do najwyższego poziomu od marca. Z kolei shorty netto na CHF spadają już piąty tydzień z rzędu.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Pozycje krótkie dla CADa zmniejszyły się o połowę w zeszłym tygodniu i spodziewamy się dalszego ich redukowania biorąc pod uwagę dobre dane makro i nową umowę handlową z USA.

“Dla AUD wzrosły obawy o wzrost w Chinach i wolniejszy rynek nieruchomości w kraju, co wywołało ostrożniejsze podejście banku centralnego, co z kolei spowodowało wzrost pozycji krótkich – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Barclays o kierunku głównych par walutowych

finviz.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here