Naga Marketsrabobank logoAnalitycy z Rabobanku oczekują, że Bank Japonii pozostanie zaangażowany w poluzowanie polityki pieniężnej tj. luzowanie ilościowe (QE) w 2019 roku. Jednak eksperci wciąż widzą możliwość, aby jen japoński umacniał się w przyszłym roku.


Sytuacja na świecie będzie wspierać bezpieczne przystanie w 2019 r.

– Widzimy możliwość obniżenia się kursu pary walutowej USD/JPY w 2019 roku. W dużej mierze kierujemy się rolą JPY jako bezpiecznej waluty. Oczekujemy zakresu notowań 105.00 – 110.00 dla USD/JPY do końca przyszłego roku – oznajmili analitycy z Rabobanku.

Rabobank: Jen powinien się umacniać w 2019 r.

– Jen japoński oraz frank szwajcarski to w dalszym ciągu bezpieczne przystanie. Co ciekawe, przez większą część tego roku dolar amerykański pełni tę funkcję dla wielu inwestorów. Chociaż USD może się pochwalić ogromnym poziomem płynności, to jednak deficyt obrotów bieżących i budżetu w USA podważa jego rolę jako bezpiecznej przystani. Z drugiej strony rosnące stopy procentowe w USA zwiększyły atrakcyjność dolara w tym roku. W ubiegłym tygodniu nastąpiła rewizja oczekiwań rynku, co do tempa i zakresu podwyżek stóp FEDu. Oczekiwania mniej jastrzębiego FEDu prawdopodobnie przywrócą przepływ kapitału z powrotem z USD do JPY w nadchodzących miesiącach i potencjalnie w 2019 r. – uważają eksperci.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

pięści chiny usa– Czynniki, które mogą wesprzeć popyt na bezpieczne przystanie w 2019 r. to strach przed wpływem wojen handlowych na światowy wzrost i obawy, że gospodarka USA może zmierzać w kierunku łagodnej recesji już w 2020 r. Pomimo optymizmu, co do perspektyw dalszego kompromisu osiągniętego niedawno przez prezydenta Trumpa przed spotkaniem G20 w Argentynie, utrzymujemy pogląd, że wojna handlowa między USA, a Chinami najprawdopodobniej rozciągnie się na rok 2019. USA w dalszym ciągu zamierzają rzucić wyzwanie rosnącemu wojsku Chin, co sugeruje możliwość wystąpienia „zimnej wojny” między tymi dwoma mocarstwami – dodano.

Zobacz również: Trump chce tańszej WTI. Czy wysoka cena ropy jest zła dla USA?

– Inne czynniki, które przemawiają za silnym jenem japońskim wynikają z problemów politycznych w Europie. Włoskie problemy budżetowe, obawa, że ​​Francja straciła apetyt na reformy strukturalne, ryzyko, że wybory do Parlamentu Europejskiego mogą wyzwolą kolejną falę populizmu oraz niepewność związana z Brexitem to czynniki, które będą niepokoić inwestorów w 2019 r. Poza tym kwestie geopolityczne mogą również osłabić zaufanie całego rynku. Podsumowując, pomimo prawdopodobieństwa, że ​​BoJ pozostanie zaangażowany w wyjątkowo akomodacyjną politykę pieniężną, widzimy duże prawdopodobieństwo, że japoński jen będzie się umacniał w przyszłym roku – podsumowano w raporcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here