Naga MarketsCzy FED podniesie stopy 26 września?

Analityk Rabobanku ds. strategii na rynku Forex Jane Foley, ocenia bieżącą sytuację na indeksie dolara i uzasadnia swoją opinię licznymi spostrzeżeniami fundamentalnymi oraz określa przyszły kurs amerykańskiej waluty. W jego ocenie ruch wzrostowy trwający od połowy kwietnia 2018 roku może być w dalszym ciągu kontynuowany, a odpływ kapitału z rynków wschodzących może się utrzymywać przez najbliższe miesiące.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analityk Jane Foley zauważa jednak, iż pomimo silnych wzrostów na indeksie dolara od prawie pół roku, ostatnie sesje znacznie go osłabiły i obecnie jest notowany wyraźnie poniżej szczytu z połowy sierpnia. W dzisiejszym raporcie napisał:

– Bieżący tydzień może potencjalnie dostarczyć nowych informacji wspierających amerykańską walutę m.in. dzięki publikacji kluczowych danych z USA w tym sierpniowy raport z rynku pracy. Istotne będą także nowe informacje płynące z rynków wschodzących, na których trwają silne zawirowania w ostatnim czasie.

– Pomimo, iż presja płacowa pozostaje istotnym czynnikiem, bieżące odczyty powinny być wystarczające, aby FED zdecydował się na kolejną podwyżkę we wrześniu. Rynek stoi również w obliczu publikacji innych istotnych danych w tym tygodniu, m.in. odczyt ISM, zamówienia fabryczne i środków trwałych. Wszystkie te wskazania będą ważne w ocenie nie tylko kolejnego posunięcia FEDu, ale także tego, na jak wiele podwyżek zdecyduje się FOMC w 2019 roku. Perspektywa ta będzie miała również kluczowe znaczenie dla wielu walut rynków wschodzących.

– Najsłabsze waluty w bieżącym roku to rupia indonezyjska, rupia indyjska oraz peso argentyńskie. Również waluty tj. lira turecka, real brazylijski, rand południowoafrykański czy rubel rosyjski odnotowały potężne spadki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że FED ponownie podniesie stopy procentowe we wrześniu, a to w połączeniu z obawą rynków przed kolejnymi amerykańskimi cłami na chińskie towary oraz trwającymi przewrotami w tureckich i argentyńskich walutach sugerują, że odpływ kapitału z rynków wschodzących(EM) może się przedłużyć. W związku z tym utrzymujemy naszą optymistyczną prognozę dla dolara amerykańskiego.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Na chwilę obecną spodziewamy się, że para walutowa EUR/USD będzie kontynuować ruch spadkowy z powodu odpływającego kapitału z EM. Jednak w połowie 2019 r. dostrzegamy możliwość powrotu siły euro. Prognozujemy 1.13 dla EUR/USD w perspektywie od 6 do 9 miesięcy.”

Zobacz również: Raport COT: NZDUSD, obligacje USA – Analiza pozycji dużych graczy 03.09.2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – sesja bez USA i Kanady
Następny artykułTrzy spółki warte uwagi na nadchodzących dniach
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here