Naga MarketsR22 wycenione na 41,60 zł. Kurs w kanale spadkowym - zapiski giełdowego spekulantaTechnologiczna spółka R22 silnie rosła podczas sesji z ubiegłego piątku i ruch ten miał swoją kontynuację także w poniedziałek. Powodem okazała się być najnowsza rekomendacja od Haitong Bank, datowana na 16 października. W raporcie analitycy banku podwyższyli wycenę spółki do 41,60 zł, podczas gdy wcześniejsza wycena wynosiła 38,90 zł. Podtrzymano oczywiście zalecenie kupna akcji. Według autora raportu, niedawna akwizycja ProfiSMS może wygenerować dla spółki dwa typy synergii. Po pierwsze, spółka może próbować rozwijać się regionalnie poprzez zwiększanie swojej obecności na Słowacji.

  • R22 wycenione na 41,60 zł przez Haitong Bank
  • Na wykresie druga mocna sesja z rzędu

Po drugie, ProfiSMS działa głównie w segmencie SMS, więc R22 będzie prawdopodobnie próbowało dosprzedawać swoje wysokomarżowe usługi mailingowe. W ocenie autora raportu R22 przejęło spółkę z atrakcyjnym poziomem mnożnika EBITDA na poziomie 7,7, podczas gdy wskaźnik ten dla R22 wynosi obecnie ok. 10,6. Analityk oczekuje, że grupa zacznie konsolidować wyniki ProfiSMS od czwartego kwartału kalendarzowego tego roku, w którym przychody czeskiej spółki mogą – według szacunków Haitong Banku – wynieść 10,2 mln zł, a EBITDA 1,5 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

Szansa na zakończenie korekty

Analitycy szacują, że R22 wypracowało w trzecim kwartale kalendarzowym przychody w wysokości 49,5 mln zł (wzrost o 11%) i EBITDA na poziomie 14 mln zł (wzrost o 13%). Wykres wygląda dość pozytywnie tzn. korekta jaka dokonała się w czasie spadków na szerokim rynku, jest na tyle płaska, że wskazuje na relatywną siłę spółki. Wydaje się, że wybicie z kanału spadkowego powinno oznaczać próbę wyjścia na nowe maksima.

r22


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here