Naga MarketsR22 S.A. [R22], QubicGames [QUB] – Gorące spółki dniaTechnologiczna spółka R22 pokazała wczoraj raport kwartalny za okres zakończony 30 września. W tym czasie spółka odnotowała 6,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3,37 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 10,67 mln zł wobec 8,44 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wyniosła 15,02 mln zł wobec 12,92 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,44 mln zł wobec 44,44 mln zł rok wcześniej. Wyniki oznaczają pobicie dotychczasowych rekordów w historii firmy.

  • Rekordowe wyniki R22 w III kwartale
  • Kurs R22 z próbą zakończenia długiej korekty
  • QubicGames rozczarował wynikami ale ma mocne prognozy

Sumując wyniki za trzy kwartały, mamy około 16,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 10,07 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 151,86 mln zł w porównaniu z 121,78 mln zł rok wcześniej. Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość, gdyż cały czas widzi rosnący popyt na swoje rozwiązania.

Te artykuły również Cię zainteresują

Próba powrotu do głównego trendu

Jej zdaniem, pandemia tylko przyspieszyła pewne procesy w gospodarkach, które teraz będą kontynuowane. Na wykresie doszło do wybicia ponad linię korekty. Mimo, że kurs zaczął się cofać w trakcie sesji, jest to czytelny sygnał, który przybliża nas do powrotu na ostatnie maksima.

r22


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Rozczarowanie wynikami

Spore zamieszanie pojawiło się na notowaniach producenta gier QubicGames. Powodem dużego obsunięcie się kursu były podane po zamknięciu piątkowej sesji wyniki za trzeci kwartał. Generalnie rzecz biorąc, od dłuższego czasu spółka poprawia przychody i po świetnym drugim kwartale, pojawiły się oczekiwania na bardzo wysoki trzeci kwartał. Tak się jednak nie stało, co nie oznacza, że podobna presja na dobry wynik nie będzie dotyczyła ostatniego kwartału roku, a zwłaszcza wyniku całorocznego.

W załączonym komunikacie spółka przypomniała o rozkładzie premier, w którym największy nacisk kładziony jest na okres świąteczny. Tylko w grudniu spółka wyda aż 13 nowych gier, a już od listopada ruszą 4 duże kampanie marketingowe. W samym grudniu spółka wyda więcej gier niż przez cały rok. Ostatnim sukcesem jest gra „Dex”, która w 3 tygodnie zwróciła koszty produkcji.

qubicgames

Obecna jej przedsprzedaż w Japonii zapowiada obiecujący debiut już 19 listopada. Warto także zwrócić uwagę na debiuty gier z serii „Bit.TRIP” oraz na dodatek do popularnej gry „Pocket Mini Golf”. Ponadto na Nintendo trafią „DungeonTop” i „Door Kickers” – obie gry cieszą się pozytywnymi opiniami na Steam. W kontekście tego pod co można grać, wydaje się, że zniżka po wynikach może okazać się w dłuższym okresie czasu okazja inwestycyjną, oczywiście pod warunkiem, że grudniowe debiutu będą naprawdę udane.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here