Naga MarketsR22 [R22], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaW ostatnim czasie prezes technologicznej spółki R22 udzielił wywiadu, do którego ustosunkował się DM Trigon wydając najnowszą rekomendację. Najważniejsze zdania z wywiadu dotyczą planów utrzymania tempa wzrostu organicznego w 2021 roku, a także chęci dokonania kilku przejęć. Środki na akwizycje mogą pochodzić m.in. z planowanej oferty publicznej Vercomu, spółki zależnej R22. Prezes liczy na to, że w 2021 roku grupa będzie nadal zwiększać rentowność. Planem na 2022 rok jest także wejście marki cyberFolks na rynek rumuński.

    • R22 z pozytywnymi prognozami analityków
    • Unimot wyceniony na 49 zł

Zdaniem analityków DM Trigon, spółka wygeneruje w 2021 roku ok. 15% tempo wzrostu organicznego. Cał╔y czas powinien wzrastać tzw. wskaźnik ARPU. Co do wzrostu rentowności, analitycy oczekują jej delikatnego wzrostu w hostingu oraz spadku w Vercom ze względu na konsolidację mniej marżowego, czeskiego ProfiSMS.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trendzie wzrostowym

Ostatnia wycena spółki pochodzi z początku grudnia i zakłada wzrost ceny do 44 zł. Na wykresie mamy typowe cofniecie kursu po wcześniejszym wybiciu. Ciekawie pod względem końca korekty wyglądają wcześniejsze szczyty i okolice linii trendu.

r22


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Wzrasta wycena Unimotu

W najnowszej rekomendacji DM BOŚ dla spółki Unimot, zalecono kupno jej akcji z wyceną podwyższoną do 49 zł. “Są trzy głównie powody naszego pozytywnego nastawienia do Unimotu. Przede wszystkim podchodzimy z większym optymizmem do perspektyw premii lądowych zważywszy na zmianę w polityce cenowej PKN Orlen. Po drugie, dostrzegamy mocno pozytywny wpływ fuzji PKN i Lotosu na wolumeny sprzedaży oleju napędowego spółki. Po trzecie, nowe przedsięwzięcia biznesowe spółki okazały się pozytywnym zaskoczeniem” – napisano w uzasadnieniu. Autorzy raportu wskazują na pozytywne zaskoczenie związane z nowymi przedsięwzięciami spółki. “Przede wszystkim nowa strategia łączenia wynajmowania magazynów gazu i handlu surowcem okazała się sukcesem w 2020 roku.

unimot

Po drugie, podoba nam się ambitny plan budowy segmentu fotowoltaicznego. Po trzecie, wygląda na to, że sieć detaliczna AVIA Solar jest bliska osiągnięcia rentowności” – podano w raporcie. Analitycy prognozują, że Unimot w 2021 r. odnotuje 70 mln zł EBITDA, 63,3 mln zł EBIT, 49,9 mln zł zysku netto oraz 5.202,4 mln zł przychodów. Obecnie kurs podlega korekcie, a szans na jej zakończenie można oczekiwać przy wsparciu 36,50 zł czy też przy linii trendu.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical notowania | cena bitcoina wykres | kurs btc wykres | wti | bitcoin nowości |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here