Naga MarketsLogo R22Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

Spółka poinformowała o przejęciu trzech firm działających na rumuńskim rynku, które obsługują w sumie ponad 20 tysięcy klientów, za łączną kwotę 4,2 mln euro.

Dzięki tej transakcji R22 zostało liderem na rynku rumuńskim z około 25 udziałem w tym kraju.

Przejmowane spółki to: TLH (Top Level Hosting), HostVision i Rohost. W sumie osiągają około 1,8 mln euro przychodów rocznie.

“Kontynuujemy ekspansję zagraniczną i budowę pozycji lidera rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Pracujemy nad transakcjami w kolejnych krajach regionu, które pozwolą nam osiągnąć ten cel w ciągu dwóch lat. Celujemy w rozwijające się gospodarki, gdzie mamy szansę zarówno na wzrost organiczny, jak i konsolidację rynku” – powiedział prezes R22 Jakub Dwernicki

“Nasze dotychczasowe akwizycje na rumuńskim rynku w połowie finansujemy kredytem bankowym, który jest uzupełniony o finansowanie z PFR TFI oraz środki własne. Równolegle, od kliku miesięcy, pracujemy nad organicznym pozyskiwaniem klientów, optymalizacją oferty oraz wzajemną wymianą doświadczeń w rumuńskich spółkach. Przejmujemy rosnące, dobrze funkcjonujące podmioty, co pozwala generować synergie przychodowe i kosztowe” – dodał Dwernicki.

Spojrzenie na wykres:

Akcje spółki drożały dzisiaj o około 3%, mimo że informacje o przejęciach w Rumunii pojawiły się już po zamknięciu sesji. Wydaje się, że zwyżka to efekt wcześniejszych informacji o planowanym skupie akcji własnych. Na wykresie widać, że od początku roku kurs wzrósł o ponad 50%. Nie dziwi więc mocniejsza korekta. Nadal mamy zachowany jednak układ coraz wyższych dołków. Być może jako wsparcie posłuży luka z końca marca, którą niebawem domkniemy czyli okolice 17,30 zł.

r22
źródło xStation 5

Zobacz także: PKN Orlen rozwija działalność pozapaliwową. Na wykresie akcji mocne odbicietokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 17 maja 2019: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułApator poprawia wyniki w I kw. Notowania przy linii trendu i kluczowym oporze
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here