Naga MarketsR22 przejmuje czeską spółkę ProfiSMS za blisko 40 mln zł.W ostatnich dniach, spółka R22 oferująca kompleksowe usługi wspierające firmy w obecności w Internecie, poinformowała w komunikacie o zamiarze przejęcia czeskiej firmy ProfiSMS, za równowartość około 40 mln zł. Umowa została zawarta pomiędzy Vercom (spółką zależną R22) a Net Brokers Holding, właścicielem której jest Bauer Media Group.

  • R22 przejmie 100% udziałów w czeskiej firmie ProfiSMS.
  • Trigon Dom Maklerski wydał dla akcji spółki rekomendację kupuj, z ceną docelową na poziomie 35,5 zł.
  • Podczas poniedziałkowej sesji akcje R22 drożały o 0,3%. Kurs na zamknięciu wyniósł 32 zł.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

R22 przejmuje 100% udziałów w firmie ProfiSMS

Umowa przejęcia, została zawarta pomiędzy spółką zależną Vercom (segment CPaaS; 70,5% udziałów R22), a Net Brokers Holding, właścicielem której jest Bauer Media Group
Cena, po której ma zostać przejęta czeska firma została ustalona na poziomie 239mln CZK (czeskich koron), (równowartość 40 mln zł.), z czego kwota 17,95 mln CZK będzie płatna w dwunastu miesięcznych ratach.
Akwizycja spółki, ma zostać sfinansowana przez R22 ze środków własnych oraz kredytu
Umowa kredytowa spółki została zawarta na początku bieżącego roku – w styczniu. Porozumienie z mBankiem i ING zostało zmienione, a kwota udzielonego finansowania wzrosła o 36 mln zł.
Spółka ProfiSMS zajmuje się wysyłaniem komunikatów SMS. W 2019 r. wysłała 275 mln komunikatów, generując 7,3 mln euro przychodów, co stanowiło o wzroście rok do roku o około 4%. W tym samym czasie wynik zysk EBITDA spółki wzrósł o prawie 13% do poziomu 1,2 mln euro. Grupa ProfiSMS to lider czeskiego rynku transakcyjnej i marketingowej komunikacji SMS. Grupa aktywnie działa również na rynku słowackim.

R22 konsoliduje pod szczytem z tego roku na poziomie 35,5 zł.

Walory R22 są obecnie w konsolidacji, na poziomie około 10% poniżej rocznego szczytu zanotowanego w połowie sierpnia. Trigon Dom Maklerski wydał dla akcji spółki rekomendację kupuj, z ceną docelową na poziomie 35,5 zł. Poziom ten pokrywa się z opisanym wcześniej szczytem z ostatnich 52 tygodni, będącym jednocześnie historycznym szczytem notowań. Akcje R22 debiutowały na warszawskim parkiecie w końcówce 2017 roku. Wtedy za 1 akcję spółki płacono nieznacznie poniżej 20 zł.

Obecnie wydaje się, że scenariuszem bazowym jest próba wyjścia górą z konsolidacji i osiągnięcia w pierwszej kolejności poziomu 35,5 zł., a następnie próba pokonania szczytu i kontynuacja ruchu wzrostowego w kierunku 40 zł. W przypadku scenariusza negatywnego, zakładając spadek ceny akcji, najbliższe wsparcie na walorach spółki przebiega w okolicach 30 zł. – poziomu który stanowił opór w okresie od połowy maja do połowy lipca.

Notowania akcji R22 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Podczas poniedziałkowej sesji, akcje R22 drożały o 0,31%, a kurs na zamknięciu wyniósł 32 zł. Obroty na walorach spółki podczas sesji wyniosły nieco powyżej 263 tys zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here