Naga Markets

R22, poprzez spółkę zależna cyber_Folks, kupiło ponad 90 tys. akcji VercomTransakcja ma na celu utrzymanie przez R22 większościowego pakietu akcji po planowanej emisji akcji związanej z transakcją nabycia MailerLite i Oxylion przez Vercom. Po 44 tys. akcji zostało kupionych od Krzysztofa Szyszki i Adama Lewkowicza. Równolegle miała miejsce druga transakcja, w której cyber_Folks sprzedał po 40 tys. akcji R22 Krzysztofowi Szyszce i Adamowi Lewkowiczowi.

R22 zwiększa udział w Vercom

– Mocno wierzymy w potencjał i plany rozwoju Vercom, dlatego ważne jest dla nas utrzymanie większościowego pakietu akcji w spółce. Globalny kierunek rozwoju działalności Vercom jest spójny z celem globalnego rozwoju całej Grupy R22. – komentuje Jakub Dwernicki, prezes R22.– Transakcja ma dla nas charakter techniczny i opiewa na niewielki ułamek posiadanych przez nas akcji Vercom. Jednocześnie inwestujemy pozyskane pieniądze w R22 by dalej mieć ekspozycję na Vercom oraz inne dynamicznie rosnące segmenty R22. – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes Vercom.

Dodatkowo cyber_Folks w transakcjach sesyjnych nabył 2,5 tys. akcji Vercom.

Grupa R22 chce w krótkiej perspektywie uzyskiwać ponad połowę przychodów z rynków zagranicznych. Już teraz mocno międzynarodowa działalność prowadzi Profitroom – kraje Europy Zachodniej i Ameryku Południowej, cyber_Folks – Rumuni i Chorwacja oraz oczywiście Vercom, który w ubiegłym roku przejął ProfiSMS, a w kwietniu br. podpisał warunkową umowę sprzedaży MailerLite, czyli globalnego dostawcy narzędzi do komunikacji e-mail dla klientów biznesowych. Transakcja pozwoli blisko trzykrotnie zwiększyć liczbę klientów segmentu CPaaS oraz zapewni obecność na 180 rynkach. Amerykańska spółka zatrudnia około 100 pracowników i obsługuje 38 tys. klientów. Wartość przejęcia to 400 mln zł.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here