Naga MarketsLogo R22R22 odnotowało 3,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. lipiec – wrzesień 2019 r.) wobec 2,74 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 8,44 mln zł wobec 5,28 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 44,44 mln zł w I kw. roku obrotowego 2019/2020 wobec 31,03 mln zł rok wcześniej.

“W minionym kwartale osiągnęliśmy rekordowe wyniki zarówno na poziomie przychodów, jak i zysków. To efekt intensywnej pracy całego zespołu R22. Przede wszystkim w zakresie wzrostu sprzedaży do obecnych klientów, pozyskania nowych klientów oraz realizacjom akwizycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co szczególnie ważne, nasze działania przekładają się zarówno na wzrost skali biznesu, jak i jego rentowność” – napisał w liście do akcjonariuszy prezes Jakub Dwernicki.

“Warto podkreślić rekordowy wynik skorygowanej EBITDA na poziomie 12,9 mln zł. To wartość o 60% wyższa niż rok wcześniej oraz 20% wyższa niż w poprzednim kwartale. To efekt zarówno dynamicznie rosnących przychodów, które wzrosły r/r o 43% i wyniosły 44,4 mln zł, jak i wzrostu efektywności. Złożyły się na to dynamiczne wzrosty zarówno segmentu hostingu, jak i omnichannel communication, w którym zysk EBITDA wzrósł o 120%” – dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. roku obrotowego 2019/2020 wyniósł 0,9 mln zł wobec 0,18 mln zł straty rok wcześniej.

Źródło: ISBNews


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Dzisiejsza sesja zaczyna się od delikatnej zwyżki. Na wykresie widać trend wzrostowy i obecną korektę. Wydaje się, że cena może wzrastać w zakresie kanału spadkowego, a pierwsze problemy mogą pojawić się w rejonie 20 zł. Dopiero wybicie z kanału powinno oznaczać powrót do głównego trendu.

r22

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here