Naga MarketsR22 - kurs spółki zmierza na historyczne maksima. Kolejny cel przy 33 złNotowania spółki R22 w bardzo szybkim tempie odrabiają straty jakie pojawiły się w czasie wybuchu pandemii. Tamta panika ostro przeceniła praktycznie wszystkie spółki, jednak tempo odrabiania strat od połowy marca pokazuje, które spółki są najbardziej cenione przez inwestorów. Wydaje się, że R22 plasuje się wysoko w takim rankingu, gdyż w krótkim okresie czasu spółka odrobiła niemal całość przeceny.

  • Od wtorkowych minimów kurs odbija już o ponad 15%
  • Wybicie 25 zł w mocnym stylu i przy wysokich obrotach
  • Rosną przychody, rosną zyski, coraz wyższe rekomendacje – czas na atak na historyczne maksima

Trend wzrostowy w wynikach finansowych

Powodem wysokiego statusy R22 są przede wszystkim bardzo stabilne i cały czas wzrastające wyniki finansowe. Przychody z roku na rok są coraz wyższe, spółka wypłaciła już jedną dywidendę, a zysk netto także notuje tendencję wzrostową. Poniżej ujęcie kwartale:

Te artykuły również Cię zainteresują
zysk r22
Zysk netto R22

Najnowsza rekomendacja z początku marca wycenia spółkę na poziomie 33 zł i zaleca kupno akcji. Jest to dotychczas najmocniejsza wycena. Wydaje się, że taka wycena nie jest wcale zbyt odległa od aktualnej ceny rynkowej. Biorąc pod uwagę historyczne wskaźniki jak cena do zysku czy do wartości księgowej, można stwierdzić, że spółka mimo ostatnich wzrostów wcale nie jest “zbyt droga” i wydaje się, że nadal ma przestrzeń do dalszych wzrostów.

Najnowsza rekomendacja z wyceną przy 33 zł

W tej samej rekomendacji, analitycy przyznali, że spółka jest odporna na spowolnienie gospodarcze spowodowane koronawirusem. To samo stwierdza Zarząd firmy, który nie ostrzega negatywnego wpływu pandemii na poziom sprzedaży, a wręcz zauważalny jest wzrost zainteresowania rozwiązaniami wspierającymi telepracę. Zdaniem spółki, pandemia może wpłynąć na przyspieszenie procesu cyfryzacji w gospodarce, co będzie dla niej korzystne.

Warto także wspomnieć, że spółka otrzymała niedawno zgodę na preferencyjne opodatkowanie tzw. IP Box. Szybkie szacunki wskazują, że za 2019 rok podatek spadnie o około 1,2 mln zł. To kolejny czynnik wspierający dalszy wzrost wyników.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj także: Akcje R22 na historycznych maksimach. Spółka inwestuje w dostawcę aplikacji SaaS dla hoteli

Kurs R22 zmierza na historyczny szczyt

Mamy więc sprawnie zarządzaną firmę, z chęcią do dzielenia się zyskiem oraz z poprawiającymi się wynikami, a w dodatku działającą w nowoczesnej branży. Firma liczy w tym roku na około 15% wzrost przychodów z działalności hostingowej oraz utrzymanie kilkudziesięciu procentowej dynamiki sprzedaży usług komunikacji wielokanałowe.

Spoglądając na wykres, widać że jest on nieco “szarpany” jednak generalnie tendencja jest czytelna, a szybkość obicia po wybuchu paniki, wskazuje że firma jest wysoko ceniona. W tym tygodniu doszło do wybicia poziomu 25 zł i to w mocnym stylu, co sugeruje, że zwyżka będzie kontynuowana. Najbliższym celem popytu są już tylko historyczne maksima, a potem być może wypełnienie wyceny z rekomendacji czyli 33 zł. Ostatnio spółkę analizowaliśmy 3 grudnia.

r22

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here