Naga MarketsOd czasu swojego debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW), spółka R22 z każdym kwartałem notuje coraz lepsze wyniki finansowe, co potwierdził również raport za III kw. br., w którym zysk EBITDA rósł o 60 proc. r/r. W efekcie akcje R22 testowały w listopadzie najwyższe poziomy od debiutu na giełdzie pod koniec 2017 roku, a o swoim przepisie na sukces z Comparic24.tv podzielił się Prezes Zarządu spółki, Jakub Dwernicki, który był gościem Agnieszki Zaręby.


R22 z zyskiem netto na poziomie niemal 5 mln zł, akcje rosną o 60%

Jeszcze na początku 2019 roku za akcje R22 płacono poniżej 14,5 zł, natomiast w szczytowym momencie listopada kosztowały już 22,5 zł, rosnąć o około 60%. Powodem wzrostów są niewątpliwie polepszające się z każdym kwartałem wyniki spółki, która w okresie od lipca do września roku bieżącego raportowała wzrost przychodów o 43% oraz zysku EBITDA o 60% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

– W minionym kwartale osiągnęliśmy rekordowe wyniki zarówno na poziomie przychodów, jak i zysków. To efekt intensywnej pracy całego zespołu R22 przede wszystkim w obszarze wzrostu sprzedaży do obecnych klientów, pozyskania nowych klientów oraz realizacjom akwizycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Co szczególnie ważne, nasze działania przekładają się zarówno na wzrost skali biznesu, jak i jego rentowność. – komentował wyniki Jakub Dwernicki, prezes R22.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Koncentruje się na skalowalnych usługach – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Prezes Zarządu Jakub Dwernicki w rozmowie z Agnieszką Zarębą komentuje rekordowe wyniki spółki, tłumaczy przesunięcie roku obrotowego, omawia ofertę produktową i segmenty Hosting, Omnichannel, oraz Telekomunikację. Wspomina również o polityce dywidendowej, planowanym rozwoju, przejęciach i formie finansowania. W rozmowie poruszony jest także wątek rebrandingu i planowanej kampanii marketingowej na 2020 rok.

R22 kontynuuje międzynarodową ekspansję, budując lidera rynku hostingu i domen w Europie Środkowo-Wschodniej. Od lipca Grupa przejęła kontrolę nad dwoma kolejnymi spółkami rumuńskimi oraz efektywnie rozpoczęła działalność na rynku chorwackim. Dzięki temu R22 jest niekwestionowanym liderem rumuńskiego rynku z około 25 proc. udziałem oraz ma 17 proc. w rynku chorwacki, co daje jej silna pozycję wicelidera. Dzięki inwestycji w rumuńską spółkę Blugento, która stworzyła własne rozwiązanie w zakresie tworzenia i prowadzenia e-commerce, Grupa dalej rozwija swoje portfolio usług i narzędzi, które wspierają przedsiębiorców w działalności online, komunikacji z użytkownikami oraz automatyzacji procesów.

Co istotne dla inwestorów, rekordowe zyski i ekspansja pozwoliły na wypłatę pierwszej w historii dywidendy, a także ustalenie polityki dywidendowej na najbliższe 5 lat. Trzeba przyznać, że spółka otrzymała zapowiedzi, które padały w dniu debiutu.

Akcje R22


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChcesz zostać maklerem? Karierę rozpocznij już na studiach, twierdzi prezes ZMiD
Następny artykułDolar z problemami przez umowę handlową? Kurs USD traci do funta, franka i euro
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here