Naga MarketsPoniżej znajdziesz kilka rekomendacji / prognoz odnośnie dzisiejszego odczytu z amerykańskiego rynku pracy, a mianowicie jednego z najważniejszych wydarzeń makro na początku każdego miesiąca – Nonfarm payroll. Odczyt o godz. 14:30 możesz śledzić w kanale Rynki na Żywo.


Bank of America

Według analityków tego banku odczyt NFP w tym miesiącu będzie prawdopodobnie na poziomie dobrze powyżej 200 tys., co napędzi coraz to liczniejsza rzesza firm usługowych. Może być także odbicie jeśli chodzi zatrudnienie w przemyśle, gdzie zarówno w lutym jak i marcu odnotowano spadek, natomiast dane z wczesnych badań były mieszane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o stopę bezrobocia, to tu BofA liczy na to, iż utrzyma się ona na poziomie 5%.

W związku z powyższym, bank rekomenduje bycie taktycznie byczym w stosunku do dolara jeśli chodzi o nastawienie w obliczu NFP. Ponadto oczekuje, że wzrosną płace o 0,2% pozostawiając je na stabilnym poziomie 2,3% rok-do-roku.


Barclays

Przewidywania banku Barclays są jeszcze wyższe i oczekuje on, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym znajdzie się na poziomie 250 tys. W ramach tej liczby 240 tys. nowych miejsc pracy miałoby przybyć w sektorze prywatnym i 10 tys. netto w zatrudnieniu rządowym.

Jeśli chodzi o zarobki godzinowe, to tu Barclays oczekuje wzrostu o 0,3% i 2,4% w stosunku rok do roku. Natomiast co do stopy bezrobocia jest bardziej optymistyczny aniżeli BofA i sugeruje spadek o 0,1%, a mianowicie do 4,9% w kwietniu br.


Credit Agricole

Credit Agricole z kolei twierdzi, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym uplasuje się w kwietniu na poziomie 190 tys., a więc mniej niż w porównaniu do miesiąca poprzedzającego, gdzie było to 215 tys.

Stopa bezrobocia według tego banku delikatnie może spaść, natomiast bliżej jej będzie jednak do pełnych 5% aniżeli 4,9%.


Deutsche Bank

Zakres jaki może obowiązywać w trakcie dzisiejszego odczytu NFP może mieć miejsce w przedziale 160 tys. – 315 tys., co wynika z odczytu ADP za kwiecień, natomiast oczekiwania analityków DB plasują się na poziomie 175 tysięcy.

Odczyt na poziomie 200 tysięcy będzie miał pozytywny wpływ na dolara amerykańskiego, który był ostatnio osłabiony. Jeśli jednak wynik będzie w przedziale 100 – 125 tys. może się okazać, że oczekiwania co do podwyżki stóp procentowych przez Fed zostaną odsunięte, co zmniejszy ekspozycję na USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCAD/JPY – będzie odbicie?
Następny artykułCo jest ważne? GBP/USD przed payrollsami
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here