Naga Markets
Robert Kiyosaki, Źródło: The Rich Dad Channel

W ślad za podniesieniem stóp procentowych przez Rezerwę Federalną (Fed) do najwyższych poziomów od kryzysu w 2008 r. dolar zareagował pozytywnie, zyskując kosztem innych światowych walut fiducjarnych. Warto zauważyć, że funt brytyjski i euro są walutami, które osiągają rekordowo słabe wyniki w stosunku do USD. Pomimo dobrych wyników „greenbacka”, autor książki o finansach osobistych „Bogaty ojciec, Biedny ojciec” Robert Kiyosaki uważa, że ​​siła amerykańskiej waluty będzie krótkotrwała, a inwestorzy porzucą waluty fiat na rzecz Bitcoina i srebra. Kurs BTC/USD konsoliduje w weekend nieco powyżej 19 000 USD.

  • W tweecie z 1 października Kiyosaki zauważył, że dolar może załamać się na początku 2023 r.
  • Srebro i Bitcoin mogą być alternatywnym aktywem chroniącym przed możliwą deprecjacją „greenbacka”.
  • Ekspert wielokrotnie w przeszłości prognozował koniec dolara, nazywając go fałszywym pieniądzem
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading, wiodący broker pod względem ilości zyskownych traderów. Odkryj sekret stojący za zyskownym handlem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

R. Kiyosaki: Możliwy krach na rynku okazją do kupna srebra i Bitcoina

W tweecie z 1 października Kiyosaki zauważył, że dolar może załamać się na początku 2023 r., ale zasugerował, że srebro może być alternatywnym aktywem chroniącym przed możliwą deprecjacją „greenbacka”.

Czy dolar amerykański podąży za funtem angielskim? Wierzę, że tak. Wierzę, że dolar amerykański załamie się do stycznia 2023 r. po zwrocie w polityce Fed. Aby zyskać na krachu dolara amerykańskiego kupiłem o wiele więcej amerykańskich srebrnych monet Buffalo. Srebro to okazja – podkreślił Kiyosaki.

CO TRZECI KLIENT PURPLE TRADING JEST RENTOWNY. SPRAWDŹ DLACZEGO

Najświeższe stanowisko Kiyosakiego w sprawie dolara pojawiło się po tym, jak wcześniej ostrzegł, że światowe rynki prawdopodobnie doświadczą „katastrofalnego krachu”, a inwestorzy będą odwracać się od dolara i innych walut fiducjarnych na rzecz kryptowalut.

XTB

W tamtym czasie Kiyosaki prognozował koniec dolara, nazywając go fałszywym pieniądzem, jednocześnie doradzając inwestorom wybór srebra, które, jak sugerował, może wzrosnąć do około 500 dolarów za uncję.

Ogólnie rzecz biorąc, inne waluty fiducjarne spadają, ponieważ ich banki centralne próbują nadążyć za polityką Fed. Warto zauważyć, że istnieją oznaki, że Fed będzie kontynuował harmonogram podwyżek, ponieważ obniżenie stóp oznaczałoby zagładę przez gwałtownie rosnącą inflację – wskazał Kiyosaki.

Co ciekawe, silny dolar bezpośrednio przełożył się na straty w innych globalnych walutach fiducjarnych, a inwestorzy w większości zwracają się do Bitcoina (BTC) jako zabezpieczenia. W minionym tygodniu Finbold poinformował, że osoby z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej sprzedają zarówno funta, jak i euro na rekordowo niskich poziomach, aby dokupić BTC.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin z dużą “dziurą podażową”. BTC/USD narażony na spadek do 11-12 tys. dol.
Następny artykułGalopująca inflacja w Polsce. Postępuje proces psucia pieniądza – podsumowanie T. Piwońskiego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

2 KOMENTARZE

  1. Panie redaktorze Tomaszu Jeśli Pan zwolennikiem odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem to po co pisze Pan artykuły zachęcające do kupna Bitcoina?Chyba nie chce Oan na tych biednych ludziach później zarobić 😏?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here