Naga MarketsQumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Spółka właśnie opublikowała raport za I półrocze. Poniżej najważniejsze szczegóły z raportu. 

Spółka odnotowała 13,1 mln zł skonsolidowanej straty netto w I połowie roku wobec 41,87 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 13,86 mln zł wobec 35,1 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 54,55 mln zł w I połowie 2018 r. wobec 146,42 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-II kw. 2018 r. wyniosła 7,71 mln zł wobec 41,78 mln zł straty rok wcześniej.

“W pierwszym półroczu 2018 roku grupa osiągnęła przychody na poziomie 54,5 mln zł (spadek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 62%). Istotny negatywny wpływ na przychody grupy oraz jej wyniki w omawianym okresie ma zmniejszenie ilości zawieranych kontraktów, wynikające bezpośrednio z ograniczonej możliwości finansowania ich realizacji przez spółkę. Spółka koncentruje się na projektach o mniejszej wartości, o charakterze usługowym, w których wykorzystuje kompetencje posiadane przez spółkę, a które jednocześnie nie są kapitałochłonne” – napisano w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Akcje drożeją o poranku o ponad 3,5% choć przy dość niskich obrotach. Od połowy ubiegłego roku kurs porusza się bokiem, wykonując bardzo gwałtowne ruchy. Wydaje się, że obecnie najbliższej mamy do kluczowego wsparcia, przy którym pojawiłaby się szansa na kolejne odbicie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here