Naga MarketsqumakQumak to polska spółka informatyczno-technologiczna, notowana na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Spółka opublikowała właśnie wyniki finansowe za III kw. 2018 r. Strata netto wyniosła 7,06 mln zł, a strata EBIT 7,29 mln zł.


III kw. 2018 r. III kw. 2017 r.
Skonsolidowana strata netto 7,06 mln zł 10,29 mln zł
Strata operacyjna 7,29 mln zł 10,01 mln zł
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży 36 mln zł 62,65 mln zł

– W trzecim kwartale 2018 roku grupa osiągnęła przychody na poziomie 36 mln zł (spadek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 57%). Spadek przychodów był konsekwencją istotnie obniżonych możliwości realizacyjnych spółki. Trudna sytuacja w grupie oraz ograniczone możliwości finansowania, spowodowały rezygnację z kontraktów kapitałochłonnych, wymagających istotnego finansowania. Koncentrowano się na pozyskiwaniu kontraktów o mniejszej wartości, zapewniających stabilny przychód i zysk oraz przyszłościowych za jakie postrzegany jest miedzy innymi obszar outsourcingu. Efektem czego jest stale rosnący udział przychodów z obszaru szeroko rozumianych usług outsourcingowych, który po trzech kwartałach odpowiada za 44% przychodów grupy – napisano w raporcie.

I-III kw. 2018 r. I-III kw. 2017 r.
Skonsolidowana strata netto 20,16 mln zł 52,16 mln zł
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży 90,54 mln zł 209,07 mln zł
Strata netto w ujęciu jednostkowym 13,81 mln zł 51,52 mln zł

Zobacz również: Bytom – 1,6 mln zł zysku netto w III kwartale

Qumak z ponad 7 mln straty netto w III kw. 2018 r.
stooq.pl


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta do jena (GBP/JPY) umacnia się, para dociera do oporu
Następny artykułPolskie spółki Biotech – cierpliwość wystawiona na próbę
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here