Naga MarketsQumak to polska firma informatyczna, która od dłuższego czasu borykała się z dużymi problemami finansowymi. Warszawski sąd postanowił właśnie ogłosić jej upadłość spółki. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne.


To koniec jednej z najstarszych polskich firm informatycznych

Już na początku roku, w okolicach połowy stycznia pojawiły się oficjalne informacje, jakoby spółka Qumak nie wypłacała pensji pracownikom oraz nie otrzymywali oni żadnych świadectw pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za listopad zapłacono nam z opóźnieniem, za grudzień wcale. Ci, którym wygasły umowy, nie mają świadectw pracy, ci zatrudnieni na stałe – nawet wypowiedzeń – alarmowali pracownicy Qumaka na początku stycznia.

Jak się okazuje, przychody spółki w 2017 roku wyniosły 262,1 mln zł i były niemal o połowę niższe niż rok wcześniej (428,4 mln zł). Spowodowało to, iż strata netto wzrosła do 75,2 mln zł z 42,3 mln zł.

Jak podała spółka w oficjalnym komunikacie, warszawski sąd wezwał wierzycieli do zgłaszania swoich wierzytelności w terminie 30 dni od ogłoszenia upadłości.

Qumak oficjalnie kończy działalność. Warszawski sąd ogłasza upadłość
stooq.pl

Qumak jest notowany na GPW od 2006 roku i jest jedną z najstarszych polskich firm informatycznych. Oferuje rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here