Naga MarketsQumak SA jest jednym z czołowych integratorów polskiego rynku teleinformatycznego.

qumak

Po potężnej fali spadków z ubiegłych tygodnia, spółka zaliczyła wczoraj imponujące około 20% odbicie przy podwyższonych obrotach. Spółka znalazła się w czołówce najsilniejszych walorów podczas słabej sesji na warszawskim parkiecie. Powodem do zwyżki okazały się informacje o tym, że PKO Parasolowy FIO zadeklarował udział w realizowanym, z udziałem inwestorów finansowych, procesie dokapitalizowania spółki do łącznej kwoty 35 mln zł. Jest to bardzo pozytywna informacja, która może pozwolić na utrzymanie kursu w rejonie 1 zł, co już byłoby sukcesem, biorąc pod uwagę gwałtowną wyprzedaż z ostatnich miesięcy.

Czytaj również: Qumak – ze stratą netto za I półrocze, na wykresie kontynuacja przeceny

Orbex

Zobacz również: Przegląd informacji z GPW – Ropczyce, Selvita, LC Corp

Skarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie.

skarbiec
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o niemal 3% przy dość dobrych obrotach. W ten sposób kurs odnotował nowe maksimum trwającego od ponad miesiąca odbicia. Obecnie kurs oscyluje w rejonie szczytów z maja i sierpnia. Wydaje się, że wybicie wyżej, otworzyłoby drogę do powrotu na tegoroczne maksima. Powodem wczorajszej zwyżki okazały się informacje o tym, że akcjonariusze spółki zadecydowali o wypłacie 4,45 zł dywidendy na akcję z zysku wypracowanego w roku obrotowym trwającym od 1 lipca 2017 roku do dnia 30 czerwca 2018 roku. Zysk do podziału wynosi ponad 30 mln zł co oznacza, że na 1 akcję przypadnie 4,45 zł. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 25 października, a dniem wypłaty dywidendy 9 listopada bieżącego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here