Naga MarketsQumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

qumak

Poniedziałkowa sesja przebiegała w dość spokojnej atmosferze. Na tym tle wyróżniał się odrabiający silne straty Qumak. Jego akcje zwyżkowały o około 10% i była to już druga sesja silnych wzrostów. Jest to jednak tylko swego rodzaju odreagowanie, a nie początek nowego trendu. Spółka zliczyła bowiem wcześniej solidną przecenę, która w skali roku przekracza już 70%. Prawdopodobnie więc bieżący rok będzie piątym z rzędu zakończonym na minusie. Powodem odbicia było potwierdzenie informacji o złożeniu przez spółkę wniosku o upadłość. Jednocześnie firma podała, że nadal kontynuuje przegląd opcji strategicznych, widząc możliwość przeprowadzenia restrukturyzacji spółki oraz szansę na pozyskanie inwestora strategicznego. Walne Zgromadzenie ma się odbyć 29 listopada i wtedy tez mogą zostać podjęte pewne decyzje o dalszych losach spółki.

Orbex

Zobacz również: GPW: W październiku obrót na giełdzie spadł o 20% do 16,4 mld zł

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych.

mabion
źródło xStation 5

Mocno w ostatnich dniach odbijają notowania Mabionu. Po fali spadków z września i października, kurs zaczyna rosnąć. Tak więc podtrzymana jest szersza tendencja boczna. Niedawno pojawiła się pozytywna informacja dla spółki. Firma Sandoz poinformowała, że nie zamierza kontynuować prac nad rejestracją biopodobnego rituximabu w Stanach Zjednoczonych. Warto pamiętać, że Mabion pracuje nad lekiem CD20, spółce zmniejsza się więc konkurencja. Sandoz próbował rejestrować lek w USA już w ubiegłym roku, jednak otrzymał odmowną odpowiedź. Podobny lek próbowali zarejestrować w Stanach także Koreańczycy, którzy także na początku roku otrzymali odmowną decyzję. Obie spółki sprzedają już jednak lek na terenie Europy, podczas gdy Mabion dopiero w czerwcu złożył wniosek o dopuszczenie do obrotu własnego produktu. Mabion nadal więc walczy, a sporym sukcesem byłoby otrzymanie pozwoleń na rynku amerykańskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here