Naga MarketsMorganMaassen_PanamaC78905_Właśnie ogłoszono, że Quiksilver zgłosił wniosek o bankructwo. Firma z odzieżą dla surferów założona została w Australii w 1969 roku. Na początku produkowała jedynie spodenki dla surferów (boardshorty). Z czasem zaczęła wytwarzać deski surfingowe, odzież oraz obuwie. Znana jest między innymi ze sponsorowania legendy deskorolki – Tony’ego Hawka.


Wniosek o bankructwo Quiksilver złożył wczoraj. Zgodnie z amerykańskim prawe, od teraz spółka jest zwolniona ze spłaty swoich długów wobec wierzycieli. Firma Oaktree Capital Management ma zapewnić upadającej spółce finansowanie w wysokości 175 mln USD. Firma ta jest już związana z branżą odzieży sportowej, ma udziały między innymi w największej konkurencji Quiksilvera – Billabong International.

Quiksilver od dawna borykał się z problemami finansowymi. Przede wszystkim problemem była coraz większa konkurencja, dostarczająca odzież podobnej jakości w niższej cenie. W związku z tym przychody były z roku na rok coraz niższe. Nie pomogło wprowadzenie nowej marki ROXY, która była całkiem popularna na przestrzeni ostatnich 15 lat.

W 2009 roku spółka nawiązała współpracę z grupą Rhone Group, firmą zajmującą się doradztwem strukturalnym w przedsiębiorstwach oraz udzielaniem pożyczek na bieżącą działalność. Plan restrukturyzacji trwał 5 lat i kosztował ponad 300 mln USD. Mimo to nie udało się osiągnąć celu. W zeszłym roku sprzedaż Quiksilvera spadła o 14%, a firma osiągnęła stratę w wysokości 309,4 mln USD.

quiksilver
Upadek firmy trwał już od jakiegoś czasu

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here