Naga MarketsquercusQuercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 r. Spółka opublikowała raport z wynikami za pierwsze trzy kwartały bieżącego roku, poniżej szczegóły z raportu.

Spółka odnotowała 14,87 mln zł jednostkowej straty netto w okresie pierwszych trzech kwartałów, wobec 22,45 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Wpływ jednorazowej rezerwy na ekspozycję na obligacje spółki GetBack S.A spowodowały powstanie raportowanej straty netto na poziomie -14,9 mln zł. Bez tego zdarzenia jednorazowego zysk netto w pierwszych trzech kwartałach br. wyniósłby 16,4 mln zł” – podano w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 19,64 mln zł wobec 27,08 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 66,45 mln zł w I-III kw. 2018 r. wobec 83,52 mln zł rok wcześniej.

Zobacz także: Quercus [QRS] – kolejny przystanek przy 2 zł? – analiza na zamówienie

“Poziom aktywów netto pod zarządzaniem w III kwartale 2018 r. spadł do 3 135,7 mln zł i był znacząco niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (na koniec września 2017 r. zarządzaliśmy bowiem środkami o wartości 4 904,2 mln zł). Podane wartości aktywów netto pod zarządzeniem nie uwzględniają aktywów dedykowanych funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez spółkę, w przypadku których wysokość przychodów spółki nie jest zależna od wartości aktywów tych funduszy oraz umorzonych certyfikatów na koniec trzeciego kwartału 2018 r.” – napisano w raporcie.

“Największy udział w przychodach netto ze sprzedaży miała opłata stała za zarządzanie, liczona od wartości aktywów, która była równa 64 mln zł. Rok wcześniej była to kwota 78,2 mln zł. Opłata zmienna za zarządzanie funduszami, za wyjątkiem opłaty pobranej w trakcie okresu sprawozdawczego dotyczącej funduszu Quercus Multistrategy FIZ oraz Sequoia FIZ w wysokości 151 tys. zł, nie została ujęta w przychodach” – dodano także.

Sytuacja na wykresie:

Notowania oscylują w rejonie tegorocznych minimów, mając za sobą potężne spadki. Możliwe więc, że dojdzie do próby zainicjowania krótkotrwałego odbicia, które podtrzyma kilkumiesięczny układ boczny.

quercus
źródło xStation 5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here