Naga MarketsQuercus TFI podjął uchwałę ws. emisji do 5,5 mln akcji serii D bez ppZarząd Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Quercus TFI) podjął uchwałę w sprawie zasad emisji do 5,5 mln akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, ale z zachowaniem prawa pierwszeństwa dla dotychczasowych akcjonariuszy, podała spółka. Proces budowania księgi popytu zakończy się 26 stycznia.

Quercus TFI chce z emisji pozyskać co najmniej 22 mln zł

“Informacja o cenie emisyjnej akcji zostanie ustalona przez zarząd po przeprowadzonym procesie budowania księgi popytu, który zakończy się w dniu 26 stycznia 2021 r. […]. Do dnia 29 stycznia 2021 r. przewidywane jest zawieranie umów objęcia akcji z inwestorami” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka podała wcześniej, że chce z emisji pozyskać co najmniej 22 mln zł. Cena emisyjna akcji zostanie ustalona przez zarząd, przy zastrzeżeniu, że wyniesie nie mniej niż 4 zł za jedną akcję.

Quercus TFI zaznacza, że z uwagi na ograniczony charakter ww. subskrypcji informacje na temat warunków objęcia, zasad alokacji, szczegółowych terminów subskrypcji i poszczególnych czynności wymaganych w ramach oferty akcji wystarczających do podjęcia decyzji o subskrypcji akcji zostaną przekazane jedynie wybranym inwestorom, do których zostanie skierowana indywidualna oferta objęcia akcji.

“Oferta objęcia akcji będzie przeprowadzona w ramach oferty publicznej wyłączonej z obowiązku publikacji prospektu emisyjnego […], w związku z czym do oferty nie znajdą zastosowania wymogi dotyczące obowiązku przygotowania, zatwierdzenia i udostępnienia do publicznej wiadomości prospektu emisyjnego, memorandum informacyjnego ani żadnego innego dokumentu ofertowego” – czytamy dalej.

Jak informował Quercus TFI w sierpniu 2020 r., kiedy akcjonariusze zdecydowali o emisji, jej celem jest pozyskanie dodatkowych środków finansowych na rozwój sieci dystrybucji, konsolidację rynku funduszy inwestycyjnych oraz na utworzenie agenta transferowego.

Quercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 r. W marcu 2011 r. Quercus TFI zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here