Naga MarketsQuercus TFI SA to towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest głównie do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów.

quercus w1

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Wykres tygodniowy wskazuje na tworzący się układ coraz niższej położonych dołków i szczytów po przełamaniu ponad 4 letniej linii trendu wzrostowego. Pozytywnie wygląda ostatni ruch wzrostowy, który powstał po naruszeniu poziomu poprzedniego dołka. Wzrosty są całkiem dynamiczne, choć jak na razie nie zmieniają niczego w szerszym kontekście. Aktualnie cena zbliża się do oporu jaki wyznacza m.in. poprzedni szczyt czyli 6,70 zł. Niewiele wyżej przebiega linia trendu spadkowego. Wydaje się, że wyjście powyżej 7 zł może być trudne do osiągnięcia, choć jeżeli sztuka ta udałaby się to pojawiłaby się szansa na trwalsze zakończenie spadków. Obecna sytuacja zaczyna przypominać tę sprzed roku, kiedy po tygodniu zakończonym ponad 20% wzrostami nastał czas wąskiej konsolidacji, a po nim spadki. Niedawno także mieliśmy taki tydzień, a powoli zbliżamy się do ważnych ograniczeń 6,70 – 7 zł.

quercus d1

Spojrzenie na wykres dzienny nie wnosi niczego nowego. Od 2 lat mamy tendencję spadkową. Aktualne wzrosty jeżeli dotrą do okolic 6,70 zł dopiero wyrównają poziom poprzedniego wierzchołka, a jest to dobrze respektowana strefa oporu. Tuż nad nią mamy linię trendu, więc stąd moje ostrożne podejście do możliwej kontynuacji wzrostów. Długoterminowy trend nadal jest jednak wzrostowy, dlatego uważam, że dopiero wybicie zaznaczonej linii trendu w okolicach 7 zł pozwoli realnie myśleć o powrocie do głównego, wieloletniego trendu. Przed kupującymi trudne zdanie i oby nie skończyło się tak jak przed rokiem.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

invest

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCAD/JPY – silnie respektowany lokalny opór
Następny artykułUBER walczy o Chiny
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here