Naga MarketsQubicGames z nową strategią. Skup akcji w dobrym momencie - zapiski giełdowego spekulantaNotowany na NewConnect producent gier QubicGames opublikował w poniedziałek zarys nowej strategii na najbliższe lata. Reakcja rynku w ostatnim czasie jest pozytywna i kurs powoli rośnie od 10 sesji. Według nowej strategii, spółki wchodzące w skład grupy skupią się na specjalizacji na danym segmencie gier, a QubicGames skupi się natomiast na działalności wydawniczej. „Idziemy w mniejszą ilość, ale za to większych tytułów, o wyższej jakości, zarówno własnych produkcji jak i firm trzecich” – powiedział prezes zarządu QubicGames, Jakub Pieczykolan. Jego zdaniem, taka specjalizacja podniesie jakość gier, a także ich ceny, co ma przełożyć się na wzrost notowań akcji.

Spółka obecnie ma w planach wydanie kilku istotnych tytułów jak Epistory, Badland, Real Boxing 2 czy Pocket Mini Golf 2. QubicGames planuje zmniejszyć liczbę wydawanych gier na konsoli Nintendo Switch do 6-12 rocznie w kolejnych latach. Będą to własne tytuły i większe tytuły firm trzecich. Spółka prowadzi także rozmowy z kilkoma deweloperami na temat wydania ich gier.Blisko linii trendu

„W mojej ocenie największy potencjał w portfolio QubicGames mają Epistory, Badland, Real Boxing 2, Pocket Mini Golf 2 oraz THE BIT.TRIP the complete original series” – powiedział Jakub Pieczykolan. Mimo, że spółka nie zamierza wypłacać dywidendy, prezes zapowiedział rozważenie skupu akcji własnych, na co byłby odpowiedni moment biorąc pod uwagę, że spółka ma za sobą duży spadek kursu. Na wykresie może pojawić się próba wybicia linii trendu, co byłoby bardzo pozytywnym sygnałem po niemal roku spadków.

qubicgames


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here