Naga Markets

QubicGames: Szacunkowe wyniki sprzedaży zwiastują rekordowy kwartałZarząd QubicGames podsumował kampanię promocyjną na 17- lecie spółki. Wg szacunków spółki, przychody wygenerowane w ramach akcji w samym marcu wyniosą około 1.8 miliona złotych, a łączna liczba sprzedanych gier przekroczy do 10. kwietnia 400 tysięcy egzemplarzy.

QubicGames podsumował kampanię promocyjną na 17- lecie spółki

W ramach kampanii urodzinowej promowanych było 39 tytułów w sklepach Nintendo Eshop Ameryki Północnej, Europy i Australii oraz 16 gier w Japonii. Sumaryczna sprzedaż w ramach kampanii od 1 do 29 marca 2021 roku we wszystkich regionach wyniosła ponad 365.000 sztuk. Nie jest to jednak koniec działań promocyjnych QubicGames – ostatnie obniżki potrwają aż do 10 kwietnia na terenie Europy i Australii.– Szacujemy, że całkowita sprzedaż gier podczas całej kampanii we wszystkich regionach przekroczy 400.000 sztuk. Wg szacunkowych danych przychody ze sprzedaży wygenerowane w ramach kampanii na 17- lecie QubicGames w samym marcu wyniosą około 1.8 miliona złotych, dzięki czemu jest to najlepszy miesiąc od grudnia 2019 (kampanii Xmas Giveaway). Sam kwartał najprawdopodobniej będzie rekordowy pod względem przychodów – według szacunków o około 45% lepszy w tym względzie niż Q4 2020 oraz nieznacznie przebije przychody z Q4 2019 i Q1 2020, które były do tej pory najlepsze w historii spółki – komentuje Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

Do najlepiej sprzedających się gier w czasie kampanii należą Dex, którego sprzedaż przekroczyła 60.000 sztuk w cenie promocyjnej od 1.70 USD/EUR do 1.99 USD/EUR oraz Pocket Mini Golf (wraz z wersją Hole in One) – ponad 40.000 sztuk w cenie od 0.17 USD/EUR do 1.99 EUR/2.49 USD.

Oficjalne dane za styczeń i luty 2021 roku oraz szacunki za marzec, wskazują, że w I kwartale 2021 roku sprzedaliśmy ponad pół miliona gier na Nintendo Switch, co przełoży się na ponad 3.1 miliona złotych przychodów ze sprzedaży gier na tę konsolę. Wyniki te potwierdzają bardzo dobrą pozycję QubicGames na konsoli Nintendo Switch także po znaczących zmianach w funkcjonowaniu sklepu Nintendo eShop, które miały miejsce w czwartym kwartale 2020 roku. Co ważne w ostatnich latach wzrasta nie tylko ilość sprzedawanych przez nas gier, ale także jakość dystrybuowanych przez nas tytułów. Świadczy o tym m.in rosnąca z roku na rok ocena w rankingu wydawców publikowanym przez Metacritic – kończy prezes QubicGames.

Wg wspomnianego rankingu najlepszych wydawców, QubicGames zajął 35. miejsce (na 48 możliwych). Był to najwyższy wynik osiągnięty spośród polskich spółek, a średnia ocena gier wydawanych przez jednego z najbardziej doświadczonych polskich dystrybutorów w ubiegłym roku stanowiła rekordowe 67.2/100 (w 2020 średnia wynosiła 65.5, a w 2019 – 60.2). Wydawca zostawił w tyle spółki takie jak Nacon (37. miejsce), Bandai Namco (38.), All in! Games (39.) a także Silesia Games, No Gravity Games oraz Ultimate Games, które zajęły ostatnie trzy pozycje. Aby zakwalifikować się do rankingu, należało wydać w ubiegłym roku minimum 5 gier na PC lub konsole Sony, Microsoft lub Nintendo.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc zlotowki | gpw jsw | bml notowania | kurs cdr | usd notowania |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAkcje CD Projekt poniżej 200 zł! Drastyczna reakcja kursu na nową strategię
Następny artykułAll in! Games zainkasuje ponad 23 miliony złotych za IP Ghostrunnera
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here