Naga MarketsQuarticOn - Wittchen, CCC, a dzisiaj Orange - kolejny kontrakt z dużą firmąNotowana na rynku NewConnect spółka QuarticOn poinformowała dzisiaj o podpisaniu umowy partnerskiej z firmą Orange Polska. Jest to kolejny kontrakt z dużym i znanym podmiotem pozyskany w ostatnim czasie. Od początku tygodnia spółka notowana jest także przy znacznie podwyższonych obrotach.

  • QuarticOn zawarł umowę z Orange Polska
  • To kolejna umowa z dużym i znanym podmiotem
  • Wysokie obroty i ponad 30% wzrostu ceny podczas dzisiejszej sesji

QuarticOn zajmuje się tworzeniem opartych na sztucznej inteligencji systemów wsparcia i personalizacji procesów sprzedaży oraz marketingu internetowego. Zastosowane rozwiązania mają przełożyć się na zwiększoną o nawet 15% sprzedaż przez internet. Spółka posiada ponad 40% udziałów w polskim rynku, jest także jednym z liderów w swojej branży w naszej części Europy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejny kontrakt z dużą firmą

Zdaniem spółki, zawarcie umowy z Orange może przyczynić się do pozyskania dużej liczby klientów dla swoich produktów w najbliższej przyszłości. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach jest to kolejny kontrakt podpisany z dużym i znanym podmiotem. Wcześniej spółka informowała o podpisaniu umowy z firmą Wittchen na świadczenie usług dla sklepów internetowych działających na rynkach polskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim.

Podobną umowę zawarto także z CCC oraz jednym z największych sklepów internetowych w Chorwacji – Bazzar.hr. W ubiegłym tygodniu spółka wkroczyła także w zupełnie nowy dla siebie obszar działalności, gdyż zawarła kontrakt z narodowymi liniami lotniczymi Serbii. Branża lotnicza zaczyna odradzać się po pandemii, a kontrakt zakłada wynagrodzenie prowizyjne o sprzedaży. W 2018 roku przychody Air Serbia sięgnęły 288 mln euro, z czego ponad 30% pochodziło z kanału online.

Zobacz także: NewConnect Flash: Biomass, MedApp, Klabater, QuarticOn, Telgam

SmartSearch bezpłatnie na 3 miesiące

Spora liczba dużych kontraktów daje szansę na wzrost przychodów w kolejnych raportach kwartalnych. Ostatni raport za pierwszy kwartał wskazał na obniżenie kosztów działalności co przełożyło się na niższą stratę netto.

raport quarticon
Fragment raportu za I kwartał.

W raporcie można przeczytać o nowym produkcie SmartSearch, który ma wspierać efektywność wyszukiwarek w sklepach internetowych. Spółka zdecydowała się na ciekawe posunięcie, gdyż zaoferowała ten produkt za darmo na okres 3 miesięcy. Wydaje się, że okres w jakim to zrobiono jest idealny, gdyż w czasie pandemii zanotowano duży wzrost sprzedaży internetowej. Jeżeli produkt sprawi, że sprzedaż nadal będzie wzrastać to można spodziewać się kolejnych kontraktów.

Mocny wzrost obrotów

Dzisiaj akcje drożały już o ponad 30% przy obrotach, które stanowią drugi najwyższy wynik w historii spółki. Możliwe więc, że spółka zaczyna być dostrzegana jako kolejna, której wybuch pandemii może ułatwić pozyskiwanie klientów. Na tle historycznym, kurs jest nadal na niskim poziomie, a pierwszy główny opór mamy w rejonie 30-32 zł.

invest

quarticOn


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here