Naga MarketsGościem Agnieszki Zaręby w studiu Comparic24.tv był prezes notowanej na NewConnect spółki QuarticOn, Paweł Wyborski. Podmiot działa na rynku SaaS (z ang. oprogramowanie jako usługa) oferując klientom zautomatyzowane narzędzia marketingowe oparte na sztucznej inteligencji wspierające wyniki sprzedażowe w branży handlu elektronicznego. W rozmowie sternik QuarticOn zdradził szczegóły dotyczące planów podwyższenia kapitału oraz celów akwizycyjnych.


Musieliśmy przejść od modelu startupu, prowadzimy procesy optymalizacyjne

QuarticOn debiutował na małym parkiecie warszawskiej GPW w połowie stycznia bieżącego roku i jak szczerze przyznaje prezes spółki, ta stanęła przed szeregiem nowych wymagań związanych z komunikacją z rynkiem oraz inwestorami, którą narzucają regulacje. W efekcie wymusiło to przejście z bardziej startupowej do uporządkowanej i dojrzalszej formy prowadzenia działalności.

„Musieliśmy się nauczyć nowego sposobu komunikacji, co i jak komunikować, jak zadbać, aby raporty finansowe zawsze były gotowe na czas, w wersji dwujęzycznej gdyż posiadamy również inwestorów zagranicznych. NewConnect narzuca obowiązki związane z informacjami kierowanymi do akcjonariuszy niezbędne było więc dostosowanie się do nich” – komentował Wyborski.

Jak wynika z raportu okresowego za III kw. 2019 roku, spółka wypracowała 1,09 mln zł przychodów ze sprzedaży, wynik netto plasował się jednak na ujemnym poziomie -1,07 mln zł. Jak tłumaczy prezes spółki, ta w pierwszych kwartałach bieżącego roku przechodziła procesy optymalizacyjne, które miały zmienić model sprzedaży.

Efekty zmiany modelu sprzedaży były widoczne już w trzecim kwartale, a w czwartym powinny jeszcze silniej się zwizualizować. Było to spowodowane faktem, że prace, które wykonaliśmy były inwestycją w nowe kanały sprzedaży, w tym w otwarcie kanału SaaS. Przejście na samoobsługowy kanał sprzedaży powinno mieć bardzo pozytywne rezultaty i podtrzymujemy, że w ostatnim kwartale 2019 roku osiągniemy dodatni wynik EBITDA” – mówi w rozmowie z Zarębą prezes Wyborski.

Nie wszyscy inwestorzy doceniają jednak zmiany zachodzące w spółce. Stopa YTD (ang. yield to date) QuarticOn wynosi w trakcie dzisiejszej sesji niespełna 37%. Na początku bieżącego tygodnia akcje spółki notowały silniejszy spadek poniżej poziomu 35 zł, testując jednocześnie historyczne minima. Przed zakończeniem wczorajszej sesji sytuacja wróciła jednak do normy i wspomniana strefa nadal zapewnia istotne wsparcie.

wykres dzienny QuarticOn
Wykres dzienny QuarticOn. | źródło: TopStock.pl

O Spółce

QuarticOn – technologiczna spółka oferująca, oparte na technologii uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, rozwiązania wsparcia branży e-commerce – uruchomiła 7 listopada sprzedaż na platformie Shopify, uzyskując dostęp do ponad 1 mln sklepów online z całego świata, głównie z w USA, Kanady oraz Wielkiej Brytanii. Poza Shopify, QuarticOn jest obecny już na kilku platformach zakupowych – polskiej platformie Shoper.pl, czeskiej Shoptet.cz oraz słowackich Shoptet.sk i CreativeSites.sk, skupiających łącznie ponad 30 tys. sklepów online. Spółka ma w planach ma uruchomienia na kolejnych platformach, które są w większości przypadków samoobsługowe i dzięki dużej masie mniejszych klientów zapewniają jej efekt skali i marżę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here