Naga MarketsW styczniu tego roku notowania Qualcomm uległy drastycznemu załamaniu. Winnym był Apple, który ogłosił, że nie zamierza dalej zaopatrywać się w procesory spółki. Jednakże po zahamowaniu spadków kurs akcji firmy ma szanse na odbicie z uwagi na dobre perspektywy rozwoju branży, w której działa.


Styczniowe tąpnięcie obniżyło wartość akcji Qualcomm o około 15 USD. Jako kluczowe wsparcie zadziałał poziom 52,44 USD, który w ostatnim czasie służy za twardą podłogę. Podaż dwukrotnie atakowała tę barierę. Za każdym razem bez powodzenia. W efekcie może się formować układ podwójnego dna, który sugeruje zmianę trendu. Jeśli doszłoby do wybicia ostatnich szczytów wypadających przy poziomie 59,10 USD, to potencjalnie otworzyłaby się droga na ruch w okolicę 65,70 USD.

Zniesienie tej bariery byłoby też potwierdzeniem, że mamy do czynienia ze zmianą tendencji. Ponadto patrząc na układ ostatnich dziennych świec widać objęcie hossy. Kolejna świeca wzrostowa oznaczałaby rosnącą przewagę strony popytowej. Odbicie może także w krótkim terminie doprowadzić do przebicia od dołu średniej 55-okresowej przez średnie krótkoterminowe (8- oraz 21-okresowe), co byłoby kolejnym sygnałem kupna. Z drugiej strony istnieje ryzyko, że obecne odbicie zakończy się nowym niższym szczytem, co umocni trend spadkowy.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Qulacomm jest jednym z kluczowych dostawców procesorów dla urządzeń mobilnych oraz sektora samochodowego. Spółka wprowadza na rynek nową wersję swojego flagowego produktu, czyli procesora Snapdragon835. Ponadto koncern coraz odważniej działa w branży dronów.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here