Naga Marketslogo Quadriga QuadrigaCXKanadyjska giełda kryptowalut QuadrigaCX, która zawiesiła swoją działalność pod koniec stycznia 2019 roku, zamrażając na kontach 190 milionów dolarów należące do użytkowników, nadal posiada zobowiązania sięgające 150 milionów dolarów. W raporcie Ernst&Young można przeczytać, że spółce udało się zgromadzić jedynie 21 milionów dolarów w gotówce i łącznie z aktywami cyfrowymi odzyskać 28 milionów dolarów.


QuadrigaCX ogłosiła oficjalną upadłość, wyznaczono powiernika

Nieistniejąca już giełda przystąpiła do postępowania upadłościowego i wyznaczono powiernika, który ma nadzorować i kontrolować zarówno środki pieniężne, jak i to, co pozostało z cyfrowych sald aktywów. Salda są następujące:

Problemy firmy zaczęły się jeszcze w grudniu 2018 r., kiedy to jej założyciel, Gerry Cotten, zmarł w czasie wycieczki do Indii na ostrą niewydolność jelit. W związku z tym, że ponoć tylko on miał dostęp do portfeli prywatnych giełdy, na których znajdowały się kryptowaluty klientów, dostęp do środków został bezpowrotnie utracony. Mowa o niebanalnym saldzie o wartości około 190 milionów dolarów

Jennifer Robertson, wdowa po Cottonie, twierdzi, że ani ona, ani inne osoby zaangażowane w działalność giełdy nie wiedziały, gdzie przechowywał on aktywa kryptograficzne. Pikanterii dodaje to, że współzałożyciel giełdy był podobno zaangażowany w wiele działań przestępczych w przeszłości – poinformował niedawno Bloomberg.

Wracając jednak do kwestii działania powiernika, raport Ernst& Young, że spółka znajduje się obecnie w posiadaniu następujących aktywów:

  • Bitcoin: 61,33029548
  • Bitcoin Cash: 33,31773499
  • Bitcoin Gold: 2661,91654095
  • Litecoin: 851,72720131
  • Etherium: 960,36200048

Powiernik obecnie stara się odzyskać dodatkowe środki od firm, które świadczyły usługi płatnicze na rzecz giełdy, w tym przedsiębiorstwa Crypto Capital, w którym obecnie prowadzone jest dochodzenie, a jego środki zostały zamrożone. Raport ostrzega jednak, że wysokość środków, które uda się odzyskać w ramach odbywających się właśnie działań jest niepewna.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Łączne długi giełdy mogą przekraczać nawet 216 milionów dolarów?

Jak ustalił powiernik zajmujący się procesem upadłościowym QuadrigaCX, łączna wysokość zobowiązań giełdy (wraz z odsetkami kredytowymi) może wynosić powyżej 216 milionów dolarów w tradycyjnej walucie, kryptowalutach – zobowiązania dotyczą zarówno inwestorów detalicznych jak i instytucji pożyczkowych.

Jednocześnie wdowa po zmarłym właścicielu giełdy domaga się odszkodowania za poniesione przez nią do tej pory koszty sądowe, które miały wynieść 225 tysięcy dolarów. Pieniądze poszły na zapłatę dla firmy audytorskiej Ernst & Young (EY), która monitorowała kontrowersyjną sprawę oraz na inne opłaty postępowania sądowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here