Naga MarketsBitcoiny i Ethereum znajdujące się na portfelach online giełdy QuadrigaCX zostały opróżnione, a środki przejął wyznaczony przez wymiar sprawiedliwości monitor sądowy, w którego rolę wcielił się Ernst & Young (EY) przedstawiciel „wielkiej czwórki” firm audytorskich.


EY potwierdził w czwartek, że przejął kontrolę nad środkami kanadyjskiej giełdy QuadrigaCX i przetransferował je na własne zimne portfele przechowywane offline. „14 lutego po udanych testach transferów doszło do przesłania środków” – komentował EY.

Łącznie doszło do przekazania 51 BTC, 33 BCH, 2000 BTG, 822 LTC i 951 ETH. Na rachunkach firmy, której właściciel zmarł i rzekomo jako jedyny posiadał dostęp do cold walletów pozostało obecnie niespełna 0,5 BTC.

Zobacz również: Ofiary QuadrigaCX nie otrzymają żadnej pomocy od kanadyjskiego regulatora

QuadrigaCX, wcześniej największa kanadyjska giełda kryptowalut, została wyłączona w styczniu, po przedłużających się problemach z bankowością, wstrzymaniu wypłat klientom i zgłoszonej w grudniu śmierci jej założyciela i dyrektora generalnego, Geralda Cottena.

Sąd Najwyższy Nowej Szkocji przyznał następnie QuadrigaCX ochronę wierzyciela, zawieszając postępowanie na 30 dni. Jennifer Robertson, wdowa po Cottenie, powiedziała w swoim oświadczeniu złożonym pod przysięgą, że zmarły małżonek samodzielnie zarządzał transferami pomiędzy portfelami giełdowymi i że po jego śmierci utraciła dostęp do zimnych portfeli.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here